מיון

הגדל

מנהל היחידה:

ד"ר ברגמן יוסף טל: 04-8559234

 

מזכירת המיון:

גב' בתיה ללוש טל: 04-8559267

 

                    פקס: 04-8559759

 

היחידה לרפואה דחופה במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל אחראית על ניהול והפעלת חדר המיון 24 שעות ביממה בכל ימות השנה.

חדר המיון מהווה את נקודת המפגש הראשונה של המטופל ובני משפחתו עם המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל. חדר המיון מאויש בשעות הבוקר על ידי צוות בראשות פסיכיאטר מומחה - מנהל היחידה לרפואה דחופה ומזכירה, ובשעות הערב בראשות רופא מומחה בפסיכיאטריה (כונן), האחראי על רופא מתמחה בפסיכיאטריה (תורן) אשר מבצע בפועל את בדיקת הפונים לחדר המיון.

 

תפקידי צוות חדר המיון הינם ביצוע אבחון ראשוני לגבי מצבו הנפשי והגופני של הפונה למיון, מתן טיפול ראשוני במקרה הצורך, קבלת החלטה לגבי הצורך באשפוז או לחילופין הפניה למסגרת טיפול בקהילה.

 

היעד של המחלקה לרפואה דחופה הוא לתת שירות מקצועי ואנושי, תוך התחשבות ברגשות החולים ושמירה על זכויותיהם, על פרטיותם, ובהתייחסות לבני משפחותיהם. השירות ניתן ללא הבדל דת, גזע, מין או נטיות מיניות, ותוך התחשבות בצרכים התרבותיים הייחודיים של קבוצות כגון: עולים חדשים, קהילות חרדיות, בני דתות שונות.

 

השירות ניתן גם לגופים מקצועיים שונים כגון: בתי מעצר ומאסר, מרכזי קליטה של הסוכנות היהודית, מרפאות קהילתיות מרוחקות, בתי אבות, צה"ל, משרד הביטחון, ועוד.

 

 

הפנייה למיון יכולה להיות בפניה עצמית או הפניה מכול גורם מקצועי מוסמך כגון: רופא משפחה, מרפאה פסיכיאטרית בקהילה, עובדת סוציאלית משירותי הרווחה, שירות פסיכולוגי חינוכי ועוד.

 

 

הטיפול בחדר המיון ניתן ללא תשלום. 

 

היחידה לרפואה דחופה פועלת בהתאם לנוהלי משרד הבריאות והנהלים הפנימיים של הנהלת המרכז.

 

עבור לתוכן העמוד