טקס חלוקת תעודות- מחזור ראשון של "התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות , במגזר הציבורי".

טקס חלוקת תעודות- מחזור ראשון  של "התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות , במגזר הציבורי".

המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל, מברך את  13 בוגרות המחזור הראשון של תוכנית הלימודים וההכשרה ל"פסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות במערך הציבורי".  תוכנית תלת שנתית, הראשונה מסוגה בצפון. תוכנית זו היא תולדה  של שיתוף פעולה פורה ומפרה בין המרכז לבריאות הנפש מעלה-הכרמל, עמותת "לכל נפש", ו"מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו".

אורלי לבון, פסיכואנליטיקאית, הפסיכולוגית הראשית במרכז, אשר יזמה הקמת יחידה זו, ברכה את הצוות המטפל, והודתה לצוות המוביל איתה תוכנית זו: ד"ר אילן אמיר, יו"ר לכל נפש", על שיתוף הפעולה המבורך וביסוסה במערך בריאות הנפש. וכן למנהל המרכז על העידוד והתמיכה ברעיון להשקיעה בהכשרה מעמיקה למטפלים למען השקעה מעמיקה במטופלים. היחידה מאפשרת כיום, להעניק  טיפול לכ 15 מטופלים מהמורכבים ביותר במערכת בריאות הנפש, הזוכים לטיפול פסיכואנליטי, ארוך טווח, בתדירות של פעמיים בשבוע. ערכו של מערך טיפולי זה מורגש בשדה הקליני ובשדה המחקרי, כאחד. השפעת טיפול זה, נמצאה כמיטיבה את איכות חיי המטופל, השתלבותו בקהילה, ומניעת אשפוזים חוזרים.

ד"ר פולאקביץ, מנהל המרכז מברך את בוגרות התוכנית ואת המטפלות הממשיכות בעבודה בתוכנית בשנתה הרביעית לפעילות. הוא מציין לטובה את שיעורי ההתמדה הגבוהים של המטופלים, ואת ההשפעה הרחבה של התוכנית על כלל הסקטורים הקליניים בבית החולים.

ד"ר פולאקביץ, אורלי לבון, ד"ר אילן אמיר בטקס חלוקת התעודות

היחידה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל

 

עבור לתוכן העמוד