השקה חגיגית מרגשת ליחידה לטיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי וממושך שנפתחה במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל

הגדל
עובדי המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, מוזמנים נכבדים, וקהל רב גדשו את אולם תיאטרון חיפה, בערב השקה חגיגי ומרגש ליחידה הציבורית לטיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי וממושך שנפתחה במרכז הרפואי, ביוזמתה ובניהולה של אורלי לבון – הפסיכולוגית הראשית. במרכז הערב עמדה ההצגה המטלטלת 

"4.48 פסיכוזה" מאת שרה קיין בעצמה פגועת נפש, ולאחריה התקיים פאנל מומחים בהנחייתה של גב' אורלי לבון ובהשתתפות ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי, ד"ר אילן אמיר – יו"ר עמותת "לכל נפש", עמיר קליגר – במאי ההצגה, לירון בן שלוש וישי גולן – השחקנים שהפליאו לשחק. 

אורלי לבון פתחה בדבריה בסערת האש שחוותה חיפה אל מול סערת הנפש שבאה לידי ביטוי בעוצמתה בהצגה. לבון הקבילה בין תהליכי השיקום הארוכים והאינטנסיביים הנדרשים בשני המצבים. היא בירכה על הקמת היחידה, הודתה לשותפים להקמתה, והוסיפה שהיחידה מאפשרת למטופלים לקבל את ההקשבה המקצועית המעמיקה הנדרשת להתפתחות הנפש.  

עמיר קליגר סיפר איך הפך למחזה הטקסט האבסטרקטי, בלי הקשר ומיקום, שהשאירה אחריה המחזאית שהתאבדה בגיל צעיר. זהו כוחה של האמנות שהמחזה חי כל כך למרות שהכותבת מתה.

לירון בן שלוש אמרה שבהצגה שבה היא מגלמת חולת נפש, יש לה אפשרות לבטא דברים שאינם באים לידי ביטוי בחיים הרגילים, והיא מצליחה לפרק אותם על הבמה ולא לקחת אותם הביתה.

ישי גולן סיפר על עבודת הפיענוח המרתקת של דמות המטפל שהוא משחק, ומעניינת אותו הדרמה של הדמות המורכבת עם הכעס, האמפטיה, הייאוש.

ד"ר אילן אמיר אמר שההצגה חזקה ביותר, עם משחק נהדר, שחידדה את העניין שהמטפל בעצם השאיר את המטופלת לבד. כמטפל הוא יודע שקשה להצטרף לעולמם של המטופלים ולאפשר להם להצטרף לעולם המציאותי, בשביל זה צריך טיפול אינטנסיבי ממושך.

ד"ר יעקב פולאקביץ אמר שכמנהל ביה"ח איפשר הקמת היחידה לטיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי ממושך עם הקצאת משאבים, מכיוון שרצה לתרגם חלום למציאות. הוא מקווה שהטיפול הממושך ביחידה יאפשר למטופלים חשיפה מלאה של הדברים הכואבים, כפי שהדמות במחזה מעיזה לחשוף בעוצמה רבה את הכעס, האשמה, הכאב שהיא חשה, ודורשת הקשבה.
עבור לתוכן העמוד