צילומי עבודות אוריגמי של בני נוער מאושפזים יצרו לוח שנה מקורי לשנת תשע"ז 2016-17 במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל

הגדל

תמונות של אוריגמי – אמנות קיפולי נייר שיצרו וצילמו תלמידי ביה"ס "מאור" לחינוך מיוחד, המאושפזים במחלקות הנוער של המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, הפכו ללוח שנה מקסים ומקורי לשנת תשע"ז 2016-17, שהכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים.

 

חגית אוגינץ – רכזת אמנות בבי"ס מאור שיזמה את הפרויקט, הסבירה שבחרה באמנות קיפולי הנייר המסורתית, כי כמו שבאוריגמי ריבוע הנייר "מקבל חיים" והופך לציפור למשל, כך התלמידים שהם בעלי קשיים נפשיים ניכרים, עושים כמיטב יכולתם תהליך של שינוי, בסיוע הצוות, המאפשר להם להצמיח כנפיים ולממש את הפוטנציאל הגלום בהם.

 

התלמידים יצרו מקיפולי נייר סירה, כביסה על החבל, גביע גלידה ועוד. אח"כ צילמו אותם בסביבה הטבעית שלהם, במסגרת סדנת צילום שהתקיימה בביה"ס לאורך שנת הלימודים, בהדרכת סטודנטים לצילום ומדיה מהמרכז האקדמי לעיצוב וחינוך ויצו חיפה, בהנחייתו של מיכה קטן. התלמידים שהפגינו מעורבות רבה בפרויקט, הביעו את הנאתם מתהליך היצירה והצילום, ולא פחות מכך מהקשר עם הסטודנטים, שהיה מאד מרגש לשני הצדדים.       

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס מאור ציינה שלוח השנה שמכינים התלמידים, מדי שנה על נושא אחר, הפך כבר למסורת, והוא עוד כלי המחבר בין התלמידים לבין הקהילה, באופן שהחלק הבריא, היצירתי, והאסתטי באישיותם בא לידי ביטוי בולט. התלמידים מצדם שמחים על שלוח השנה הופך את יצירותיהם למוצר ממשי המגיע לבתים רבים ונוגע באנשים.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, אמר כי התלמידים המאושפזים יכולים להיות גאים בלוח השנה המקסים שיצרו, המהווה הוכחה נוספת לשילוב המנצח בבי"ס מאור, של טיפול פסיכיאטרי והשקעה לימודית חינוכית, שמניב תוצאות כה יפות.

 

התמורה שתתקבל ממכירת לוחות השנה, מיועדת לרכישת משחקי מחשב, כלי נגינה ומגברים, ציוד לגינה הטיפולית ועוד, כדי להעשיר בפעילות מהנה את שעות הפנאי של

בני הנוער המאושפזים.

 

ניתן לרכוש את לוחות השנה ׁ(בפורמט של לוח קיר או לוח שולחני) במחיר של 20 ₪ ללוח בקנייה מרוכזת של מינימום 50 יחידות. (יש אפשרות להוסיף בדף השער של הלוח ברכה ולוגו של חברה בהתאמה ספציפית).

 

לרכישת לוחות שנה ניתן לפנות לטל. 04-8559372 או במייל ל- [email protected]
עבור לתוכן העמוד