טקס חלוקת תעודות- מחזור ראשון של "התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות , במגזר הציבורי".

טקס חלוקת תעודות- מחזור ראשון  של "התוכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות , במגזר הציבורי".

המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל, מברך את  13 בוגרות המחזור הראשון של תוכנית הלימודים וההכשרה ל"פסיכותרפיה פסיכואנליטית לטיפול בהפרעות קשות במערך הציבורי".  תוכנית תלת שנתית, הראשונה מסוגה בצפון. תוכנית זו היא תולדה  של שיתוף פעולה פורה ומפרה בין המרכז לבריאות הנפש מעלה-הכרמל, עמותת "לכל נפש", ו"מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו".

אורלי לבון, פסיכואנליטיקאית, הפסיכולוגית הראשית במרכז, אשר יזמה הקמת יחידה זו, ברכה את הצוות המטפל, והודתה לצוות המוביל איתה תוכנית זו: ד"ר אילן אמיר, יו"ר לכל נפש", על שיתוף הפעולה המבורך וביסוסה במערך בריאות הנפש. וכן למנהל המרכז על העידוד והתמיכה ברעיון להשקיעה בהכשרה מעמיקה למטפלים למען השקעה מעמיקה במטופלים. היחידה מאפשרת כיום, להעניק  טיפול לכ 15 מטופלים מהמורכבים ביותר במערכת בריאות הנפש, הזוכים לטיפול פסיכואנליטי, ארוך טווח, בתדירות של פעמיים בשבוע. ערכו של מערך טיפולי זה מורגש בשדה הקליני ובשדה המחקרי, כאחד. השפעת טיפול זה, נמצאה כמיטיבה את איכות חיי המטופל, השתלבותו בקהילה, ומניעת אשפוזים חוזרים.

ד"ר פולאקביץ, מנהל המרכז מברך את בוגרות התוכנית ואת המטפלות הממשיכות בעבודה בתוכנית בשנתה הרביעית לפעילות. הוא מציין לטובה את שיעורי ההתמדה הגבוהים של המטופלים, ואת ההשפעה הרחבה של התוכנית על כלל הסקטורים הקליניים בבית החולים.

ד"ר פולאקביץ, אורלי לבון, ד"ר אילן אמיר בטקס חלוקת התעודות

היחידה לפסיכותרפיה פסיכואנליטית במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל

 

מסיבת פורים למטופלים

״מסכות, רעשנים, שירים וריקודים…״
תודה לאיריס זליאט על איפור והכנת קשתות עם המטופלים, תודה ליואב לוי ובועז שטרנברג המהממים והמוכשרים מ'דרבוכיף' על הפעלה נהדרת ומלאת מוסיקה והפתעותקרא עוד
עקב העלייה בתחלואת נגיף הקרורנה, ובמטרה לשמור על בריאות מטופליניו והצוות, * הכניסה למרכז תותר לבעלי תו ירוק בלבד.

* הכניסה מותנית בהצגת תעודת מחלים/מתחסן למאבטח בעמדת הכניסה.

בבברכת בריאות איתנה לכל בית ישראלקרא עוד
שעת חירום זו גורמת למצבי לחץ ומצוקה חריפים. התערבות ראשונית,
מהירה ככל האפשר, משמעותית בכדי למנוע התפתחות תחלואה
נפשית כמו הפרעת חרדה או פוסט טראומה בעתיד.קרא עוד
ביום שני 23.11.2020 חגג הצוות הסיעודי במרכז את יום האחות הבינלאומי במופע זום ענק וחגיגי עם הפזמונאי נעם חורב והזמר רמי קליינשטיין .

דווקא בתקופה כל כך מורכבת ,ערב שכזה, איפשר לכל הצוות יחדיו, לצלול ולהיזכר בתרבות הישראלית הכל כך מגוונת ומרגשת. הערב עסק בשאלות משמעותיות, ונגע במהות ההתמדה, נחישות , כישלון והצלחה ואיך ללמוד להאמין בעצמנו . נושאים שונים ומגוונים שכל אחד עוסק בהם במהלך יומו, ואם בסיום ערב זה , כל אחד , יכל לבחור ולשים עוד כלי "בארגז הכלים הפנימי" שלו, הרי זה מבורך.קרא עוד
עבור לתוכן העמוד