"מוסיקה מרגיעה יותר מתרופה" חנוכת חדר מוסיקה חדש במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל

חנוכת חדר המוסיקה צילמה עינת פרץ (הגדל)

חנוכת חדר המוסיקה והתנועה החדש למאושפזים במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, היה אירוע מרגש בהשתתפות מטופלים חברי קבוצת המוסיקה, אנשי צוות, וחברי הנהלה. "המוסיקה מרגיעה יותר מתרופה" חזרו ואמרו מטופלים בקבוצה של האזנה מודרכת למוסיקה קלאסית שיזמה סשה סטצובסקי - מדריכה בריפוי בעיסוק ופסנתרנית בעלת תואר שני במוסיקה. הצלחת הקבוצה והמטופלים הרבים מכל המחלקות שמשתתפים בה בהתמדה ובהנאה רבה, דחפה להקמת חדר המוסיקה והתנועה החדש.

 

מבנה ישן ששופץ עד היסוד, הפך לחדר מוסיקה מרווח, מואר, עם תקרה אקוסטית, ובו פסנתר, אורגן חשמלי, מקרן ומסך להקרנת קטעי מוסיקה המשולבים בריקודי בלט והחלקה אמנותית על הקרח, או מוסיקה לסרטים, מחשב להורדת קטעים מהאינטרנט, תמונות של גדולי המלחינים של המוסיקה הקלאסית המקשטות את הקירות, וכן ציורים ועבודות רקמה שיצרו מטופלים בהשראת המוסיקה.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק בביה"ח, הודתה לכל מי שעמל והשקיע בפרויקט והבין את חשיבותו. סשה סטצובסקי סיפרה על תחילת הדרך בחדר קטן וצפוף, כשפנתה לשניים-שלושה מטופלים שידעה על אהבתם למוסיקה קלסית והציעה להם את הקבוצה, ועל הפתעתה מההיענות הגדולה של רבים מהמטופלים.  סשה התרגשה באירוע מהפגנת הידע הרב של המטופלים, אותו רכשו בקבוצה מסיפוריה על חיי מלחינים, יצירתם ותקופתם, ומנגינתה ממבחר יצירותיהם. סשה אמרה שהיא מאושרת מיכולתה לקשר בין עבודתה ואהבתה למוסיקה קלאסית ולגרום הנאה לאנשים רבים, והודתה להנהלת ביה"ח, לתחזוקה, ולמחלקת המחשבים שהגשימו לה חלום.

 

בקטע האמנותי של האירוע – מאושפזת, שסשה לימדה אותה לנגן בפסנתר (בהתנדבות), ניגנה ביחד עם סשה, פרלוד של שופן, מה שזיכה אותה בתשואות רמות מהקהל. אח"כ סשה נתנה קונצרט מיצירות מוצרט, דביוסי, שופן, שוברט וקרול להנאת הקהל, כשהנוכחים מתפעלים מנגינתה מלאת הרגש ומרמתה המקצועית הגבוהה.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל ביה"ח, הודה לסשה: "לקחת על עצמך משימה שלא במסגרת עבודתך ואת מבצעת אותה נהדר. לי ולצוות הנוכח כאן נגינתך הייתה חוויה מקסימה, כפי שחווים המטופלים בכל שבוע. אני שמח שהצלחנו ליצור מקום עם תנאים הולמים המעצימים חוויה זו".

 

עבור לתוכן העמוד