לוח שנה מקורי לשנת תשע"ו 2015-16 נערך מצילומים בנושא מסגרות שיצרו תלמידי בי"ס מאור במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, והכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים

לוח שנה תשע"ו  2015-16 (הגדל)

"מסגרת לא מבטיחה, היא מאפשרת" (י. שרלו). תמונות של מסגרות על סוגי רקע שונים שצילמו תלמידי ביה"ס מאור לחינוך מיוחד, המאושפזים במחלקות הנוער של המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, הפכו ללוח שנה מקסים ומקורי לשנת תשע"ו

2015-16, שהכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים.

 

חגית אוגינץ – רכזת אמנות בבי"ס מאור שיזמה את הפרויקט, בחרה לחקור בצילום את נושא המסגרת, לא מהזווית הבנאלית של דבר חיצוני שתוחם, אלא להפוך אותה להיות הנושא עצמו, כמסגרת בתוך מסגרת. התלמידים שהם מתבגרים הסובלים מקשיים נפשיים, זקוקים ככל בני גילם ואף יותר, למסגרת תומכת המאפשרת גדילה והתפתחות, ומאידך שואפים לנתץ את הסטיגמה ששמה את כל פגועי הנפש בתוך מסגרת הסוגרת עליהם.

 

בסדנת הצילום שהתקיימה לאורך שנת הלימודים, בהדרכת סטודנטים לצילום ומדיה מהמרכז האקדמי לעיצוב וחינוך ויצו חיפה, בהנחייתו של מיכה קטן, יצרו התלמידים  מסגרות ואח"כ צילמו אותן בכל מיני מקומות ועל סוגי רקע שונים. התלמידים שהפגינו מעורבות רבה בפרויקט, הביעו את הנאתם מתהליך הצילום, ולא פחות מכך מהקשר עם הסטודנטים, שהיה מאד מרגש לשני הצדדים.           

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס מאור ציינה שלוח השנה שמכינים התלמידים, מדי שנה על נושא אחר, הפך כבר למסורת, והוא עוד כלי המחבר בין התלמידים לבין הקהילה, באופן שהחלק הבריא, היצירתי, והאסתטי באישיותם בא לידי ביטוי בולט. התלמידים מצדם שמחים על שלוח השנה הופך את יצירותיהם למוצר ממשי המגיע לבתים רבים ונוגע באנשים.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, אמר כי התלמידים המאושפזים יכולים להיות גאים בלוח השנה המיוחד שיצרו, המהווה הוכחה נוספת לשילוב המנצח בבי"ס מאור, של טיפול פסיכיאטרי והשקעה לימודית חינוכית, מסגרת המניבה תוצאות יפות.

 

התמורה שתתקבל ממכירת לוחות השנה, מיועדת לרכישת משחקי מחשב, כלי נגינה ומגברים, ציוד לגינה הטיפולית ועוד, כדי להעשיר בפעילות מהנה את שעות הפנאי של

בני הנוער המאושפזים.

 

ניתן לרכוש את לוחות השנה ׁ(בפורמט של לוח קיר או לוח שולחני) במחיר של 20 ₪ ללוח בקנייה מרוכזת של מינימום 50 יחידות. (יש אפשרות להוסיף בדף השער של הלוח ברכה ולוגו של חברה בהתאמה ספציפית).

 

לרכישת לוחות שנה ניתן לפנות לטל. 04-8559372 או במייל ל- [email protected]

עבור לתוכן העמוד