ד"ר פולאקביץ – היו"ר החדש של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר

דר' פולאקביץ יעקב. כתום צלמים (הגדל)

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, נכנס לתפקידו כיו"ר החדש של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.

ד"ר פולאקביץ הוא רופא מומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, ולשעבר ראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות.

 

עם כניסתו לתפקיד, אמר ד"ר פולאקביץ בכנס האיגוד: "זוהי תקופה משמעותית לחברי האיגוד, כאשר הרפורמה בבריאות הנפש עומדת להיכנס לתוקף ב- 1 ביולי, שפירושה – האחריות הביטוחית לתחום תעבור לקופות החולים. בעקבות כך הציפייה היא להרחבת השירותים, אך המצב בפועל הוא שיש מחסור בפסיכיאטרים של הילד והמתבגר . אנחנו כאיגוד נצטרך לעמוד על המשמר שזכויות המטופלים ברפורמה יישמרו, ושהם יקבלו את מכסת הטיפולים הנדרשת בהתאם למצבם הקליני ולא עפ"י שיקולים כלכליים".

 

ד"ר פולאקביץ אמר שהאיגוד צריך להתייחס לשינויים החברתיים שהחברה הישראלית עוברת כמו המשפחות החדשות לסוגיהן ומעמד הילדים בהן, ולהתייחס  לקבוצות ייחודיות ומוחלשות כמו משפחות מצוקה, חרדים, ערבים, ולא לשכוח גם את ילדי העובדים הזרים, מתוקף האמנה הבינלאומית לזכויות הילד שמדינת ישראל חתומה עליה. האיגוד יעמוד על המשמר בהגנה על זכויות הילדים ויהיה מעורב בנושאים חברתיים שונים הנוגעים לקטינים, כולל האלימות המופנית כלפי ילדים ותופעות ההתנהגות האלימה בה מעורבים ילדים.

 

ד"ר פולאקביץ הוסיף כי על האיגוד לעודד מחקרים בתחום המקצועי שתורמים רבות לקידומו, ולשפר את שיתוף הפעולה בין המרכזים הרפואיים בארץ ובעולם.

עבור לתוכן העמוד