צועדים קדימה במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל

יום הליכה עולמי 2014 צילם נדיב סימנטוב (הגדל)

בני נוער ומבוגרים המטופלים במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, וכן  עובדי המרכז, השתתפו ביום ההליכה הבינלאומי, כשהם חובשים כובעים ולובשים חולצות ירוקות עם הכיתוב: "צועדים קדימה מעלה הכרמל".

 

בני הנוער תלמידי בי"ס מאור המשרת את מחלקות אשפוז נוער, היו הקבוצה הראשונה בבוקר שהגיעו מלאי מרץ לחוף דדו בחוף הכרמל כדי לצעוד על החוף עד למלון מרידיאן. הם הגיעו לבושים חולצות תכלת כשעל גבם הכיתוב: "אני מאמין אני יכול". קודם לצעידה עסקו התלמידים בפעילות אירובית מלווה במוסיקה שהדריכה יפעת סהר מורה לחינוך גופני בבי"ס מאור. לאחר שהלכו במרץ, שרו, צחקו, ונהנו מאוויר הים והנוף הנהדר, יאיר מעין גם הוא מורה לחינוך גופני בביה"ס, הנחה פעילות של מתיחות. בסוף הם קינחו בארטיקים.  המתבגרים אמרו שהיה ממש כיף ושטוב היה לשבור שגרה, והבטיחו לצעוד גם בשנה הבאה.

 

אח"כ צעדה קבוצת המטופלים המבוגרים בחולצות הירוקות שביה"ח הכין. גם הם התחילו עם פעילות אירובית לחימום, צעדו על החוף, כשמדי פעם הם קושרים שיחה עם יושבי הספסלים בטיילת, וקינחו בארטיקים. חלקם טענו שהיה צריך לצעוד מהר יותר, אך כולם הסכימו שהטיילת יפה, שמזג האוויר היה נהדר, ושהם נהנו מאד.

 

בצהריים הגיעו רבים מעובדי ביה"ח וההנהלה לטיילת, ביניהם ד"ר אילה שיינקמן -  סגנית מנהל ביה"ח, דלית כץ סולברג – המנהלת האדמיניסטרטיבית, לבושים בחולצות הירוקות, עם הרבה מרץ והתלהבות, כשהם לוקחים ברצינות את הפעילות הגופנית המקדימה בהדרכת מורי בי"ס מאור. העובדים הפגינו צעידה נמרצת, מצב רוח טוב, ושירה בקצב. ד"ר שיינקמן סיכמה שהליכה היא פעילות שמתאימה לכולם ותורמת להרגשה הטובה, והרי אין כמו נפש בריאה בגוף בריא. כשמוסיפים לזה צעידה בצוותא, הרי ההנאה כפולה.

עבור לתוכן העמוד