"סכיזופרניה בשילוב הפרעה כפייתית" היה נושא הרצאתו של פרופ' פוירובסקי בכנס איגוד הפסיכיאטריה העולמי

פרופ' פוירובסקי מיכאל (הגדל)

 

"סכיזופרניה בשילוב הפרעה כפייתית – היבטים קליניים, נוירו-ביולוגיים וטיפוליים" היה נושא הרצאתו של פרופ' מיכאל פוירובסקי, מנהל מחלקה במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, בכנס הבינ"ל במדריד של איגוד הפסיכיאטריה העולמי, שמתקיים אחת לשלוש שנים. באיגוד הבינ"ל חברות 117 מדינות וחברים בו יותר מ- 200 אלף רופאים פסיכיאטריים.

 

פרופ' פוירובסקי, שחוקר את התחום מזה שנים, אמר כי עד כ- 25% מהלוקים בסכיזופרניה הם בעלי ההפרעה המשולבת. אבחון מדויק יותר של הביטויים הקליניים, יתרום להבנת הסיבות להפרעה ולטיפול יעיל יותר. חולים בשילוב בין סכיזופרניה והפרעה כפייתית שלא מאובחנים,  אינם מגיבים בדרך כלל לטיפול הרגיל במחלת הסכיזופרניה, מה שדן אותם לאשפוז ממושך. פרופ' פוירובסקי הציג בהרצאתו שיטות טיפול עדכניות ואפקטיביות, פרי מחקר ממושך, שיעילות יותר לחולים אלה, ומאפשרות לרבים מהם להשתחרר לקהילה וליהנות מאיכות חיים טובה יותר. הממצאים שהוצגו וממצאים רבים נוספים לגבי ההפרעה המשולבת סכיזו-אובססיבית, מובאים בספרו החדש של פרופ' פוירובסקי שיצא לאחרונה בהוצאת הספרים קיימברידג' וכותרו: "Schizo-Obsessive Disorder"

 

בעקבות ההרצאה, סיכם פרופ' פוירובסקי על שיתופי פעולה עם חוקרים מאוניברסיטת קורנל בארה"ב ומאוניברסיטת סן פאולו בברזיל. הם החליטו לשתף פעולה בתוכניות לחקר גנטי של הפרעה מורכבת זו.

 

פרופ' פוירובסקי הסביר כי בשנים האחרונות עולה המודעות בקרב רופאים פסיכיאטרים להפרעה המשולבת והתחום מקבל בולטות, מה שבא לידי ביטוי

גם  בכנס הבינלאומי רב המשתתפים במדריד.

 

 

עבור לתוכן העמוד