לוח שנה מקורי לשנת תשע"ה נערך מצילומי צמיחה ופריחה שיצרו תלמידי בי"ס מאור במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, והכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים

בי'ס מאור - חמניה מלוח השנה 2014-15 (הגדל)

"הזורעים בדמעה ברינה יקצרו" (תהילים). צילומים של צמיחה ופריחה בגינה הטיפולית שערכו תלמידי ביה"ס מאור, המאושפזים במחלקות הנוער של המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, הפכו ללוח שנה (עומד, דו-צדדי) מקסים ומקורי לשנת תשע"ה

2014-15, שהכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים.

 

חגית אוגינץ – מורה לאמנות בבי"ס מאור שיזמה את הפרויקט, בחרה בנושא של צמיחה, כי החיבור לטבע שבא לידי ביטוי בעבודה בגינה ובחממה האורגנית של ביה"ס, מאפשר למתבגרים הסובלים מקשיים נפשיים, להזדהות עם העוצמות ודחפי ההתחדשות והצמיחה המשותפים לנו, בני האדם, ולסביבה בה אנו חיים.

 

במסגרת סדנת הצילום שהתקיימה לאורך שנת הלימודים, בהדרכת תלמידי המחלקה לצילום מהמכללה האקדמית לעיצוב וחינוך ויצ"ו חיפה, תיעדו התלמידים רגעי מפגש

עם הטבע מתוך תהליך ארוך, שעקב אחר העבודה בגינה הטיפולית לאורך כל עונות השנה, וצילמו את הירקות והפרחים שהם עצמם זרעו, בשלבי הצמיחה השונים. התלמידים שהפגינו מעורבות רבה בפרויקט, הביעו את הנאתם מתהליך הצילום, ולא פחות מכך מהקשר עם הסטודנטים, שהיה מאד מרגש לשני הצדדים.          

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס מאור ציינה שלוח השנה שמכינים התלמידים, מדי שנה על נושא אחר, הפך כבר למסורת, והוא עוד כלי המחבר בין התלמידים לבין הקהילה, באופן שהחלק הבריא, האסתטי והיצירתי באישיותם בא לידי ביטוי בולט. התלמידים מצדם שמחים על שלוח השנה הופך את יצירותיהם למוצר ממשי המגיע לבתים רבים ונוגע באנשים.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל, אמר כי התלמידים המאושפזים יכולים להיות גאים בלוח השנה המיוחד שיצרו, המהווה הוכחה נוספת לשילוב המנצח בבי"ס מאור, של טיפול פסיכיאטרי והשקעה לימודית חינוכית, המניב תוצאות יפות.

 

ניתן לרכוש את לוחות השנה ׁ(עומדים, בצורת פירמידה) במחיר של 24 ₪ ללוח בקנייה מרוכזת של מעל 50 יחידות (יש אפשרות להוסיף בדף השער של הלוח ברכה ולוגו של חברה בהתאמה ספציפית).

 

לרכישת לוחות שנה ניתן לפנות לטל. 04-8559372 או במייל ל- [email protected]

 

 

עבור לתוכן העמוד