חנה בלום זכתה באות ראש העיר כמתנדבת מצטיינת של המרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל

חנה בלום צילמה: שרה איקו (הגדל)

 

חנה בלום – המתנדבת כבר 34 שנים במרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל, זכתה באות ראש העיר טירת כרמל למתנדבים מצטיינים, בטקס מרשים במעמד ראש העיר אריה טל.

 

חנה, תושבת חיפה בת 81, ששימשה כמורה לספורט, החלה את התנדבותה בביה"ח כמפעילה מאושפזים בספורט. כשהיה צורך במתנדבת להפעלת הקפיטריה של המטופלים התנדבה גם לכך. עם השנים התרחבה התנדבותה וכיום היא אחראית

על מתנדבי הקפיטריה, הבוטיק והספרייה למטופלים. במשך שנים, ללא הפסקה, מתייצב צוות המתנדבים בראשותה של חנה פעמיים בשבוע, ועושה עבודת קודש בביה"ח.

 

מתוך ההמלצות: "חנה הינה מקור השראה להתנדבות. בזמן שלא רבים ששים להתנדב למען פגועי נפש, היא מצליחה למשוך אחריה מתנדבים נוספים אותם היא מדביקה בהתלהבותה. חנה ממש "מוסד" במרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל".

 

מזל חבקוק – מנהלת הכספים ויו"ר וועדת המתנדבים במרכז הרפואי, שהתרגשה בטקס יחד עם חנה בלום ועם אורה ורדימון – גם היא מתנדבת גאה בביה"ח, אמרה שחנה מלאת החיוניות, תמיד מוכנה להעניק ולעזור למטופלים שמחזירים לה אהבה, והיא מקור השראה למתנדבים.

 

מירב שחר פישר – רכזת התנדבות במחלקה לשירותים חברתיים בטירת כרמל, ציינה בטקס את צניעותה של חנה, שלמרות התנדבותה רבת הפעלים  והשנים, לא ציפתה לתארים וכיבודים.

 

חנה בלום אמרה: "ההתנדבות היא עיסוק לנשמה. הידיעה שהמטופלים מחכים לי, המחמאות וההערכה שלהם, עושים לי טוב על הלב וממריצים אותי להתמיד בהתנדבות כל כך הרבה שנים". חנה הוסיפה שתשמח אם קבלת אות המתנדב המצטיין תביא מתנדבים נוספים למרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל, שמטופליו זקוקים להתעניינות אישית ולקשר אנושי עם הקהילה בחוץ. 

עבור לתוכן העמוד