יום קהילה מלהיב עם הצגת תכלית של המשטרה לתלמידי בי"ס מאור במרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל

בי'ס מאור - יום קהילה משטרה צילמה דניאלה לייבוביץ (הגדל)

"האם אפשר להצטרף למשטרה?" ו"מה צריך לעשות בשביל להצליח כמו שאורן הצליח?" היו כמה מהתגובות של התלמידים מביה"ס מאור, במרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל, בתום יום קהילה עם הצגת תכלית של המשטרה, שארגן בהתנדבות אורן ג'אן מיחידת הבילוש חיפה, למען בני הנוער המאושפזים.

 

אורן פתח את האירוע, שהתקיים במגרש הכדורסל החדיש של ביה"ח, עם סיפורו האישי המרגש - כיצד היה נער פרוע שהסתבך, ובאמצעות התנדבות ותרומה לאחרים הצליח לשנות את חייו ולמצוא את דרכו במשטרה. הוא סיפר על עבודתו ביחידת הבילוש והביא ציוד עזר להדגמה.

 

התנדבו ובאו גם מיחידת הפרשים של המשטרה שהביאו סוסים, הסבירו לאלו מטרות משתמשים בהם והדגימו כיצד עוזרים ביצירת סדר ציבורי. חבלן משטרה הביא רובוט לנטרול פצצות, תמרן והדגים כיצד הוא פועל. שוטר מיחידת הכלבנים הביא כלב שבאמצעותו הסביר והדגים איך כלב מאומן מסוגל למצוא סמים. שוטרי סיור הביאו ניידת וספרו על עבודתם.

 

שרון חזיז ודניאלה לייבוביץ – מחנכות ורכזות חברתיות בבי"ס מאור, דיווחו שהנערים היו מלאי התפעלות ממגוון פעילויות המשטרה שהוצגו בפניהם, גילו  סקרנות וענין רב, סיפרו שלמדו המון דברים חדשים על המשטרה, והוסיפו שהרושם המאיים שהצטייר בראשם התחלף בהערכה והתלהבות מעבודת המשטרה.

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס מאור, וכל הצוות, הודו לאורן ג'אן ולאנשי משטרת חיפה, על התנדבותם ועל ההשקעה הרבה שכללה אנשי מקצוע מיומנים, ציוד, וזמן יקר, ומעל לכל – על יחסם המכבד לתלמידים, שהפכו את האירוע למיוחד ומלהיב, שהשאיר את רישומו עוד שעות ארוכות אחרי שהסתיים.

עבור לתוכן העמוד