יום כיף של מוסיקה בחיק הטבע למאושפזים במרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל

יום כיף בכרמל . צילם גריגורי יונגלסו (הגדל)

 

"היה כיף גדול ויום מעניין" זו הייתה תגובתם של רבים מהמאושפזים של המרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל, ליום כיף שארגן להם ביה"ח, בפתחת נחל אורן שבכרמל.

 

בחורשה יפהפייה בצל עצי זית, פוזרו כסאות ונפרסו מחצלות לנוחות המטופלים, והם חזו במופע מוזיקלי קצבי וסוחף של צמד "צלילי פלא" – דרור מצליח ודרור פרקר, שניגנו מוסיקת עולם בכלי נשיפה ובכלי מיתר אתניים מארצות שונות, שהקסימה את הקהל.

 

הצמד הפעיל שתי פינות הדרכה, שבהן הכינו המטופלים כלי הקשה מחומרים ממוחזרים: כלי עם גרגרי אורז לשקשוק קצבי, וכלי הקשה דמוי קסטנייטה. בתום הפעילות הצמד ניגן וכולם שרו בהתלהבות, כשמטופלים משקשקים ומקישים בכלים שבנו לקצב המוסיקה.

 

חברת יועצי הבטיחות מוזי בוטון תרמה את ארוחת הצהריים, כשמספר מעובדי החברה שהשתלבו בקהל, הכינו נקניקיות על האש בתוך לחמניות כמתבקש בפיקניק, צירפו סלטים ושתייה, ולקינוח דאג ביה"ח להביא ארטיקים וקרטיבים שכולם ליקקו בשמחה.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק שארגנה את יום הכיף עם הצוות, אמרה שזו זכות גדולה להכין למאושפזים יום של יציאה לחיק הטבע ולגרום להם להנאה. ליאורה ציינה את שני "הדרורים" שהלהיבו והצליחו להפעיל גם את אלה מהמטופלים שלא נוטים להשתתף בפעילויות המגוונות שמוצעות ע"י הריפוי בעיסוק.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז הרפואי לבריאות הנפש טירת כרמל, הודה למארגני יום הכיף על היום המוצלח, ולמר מוזי בוטון ולעובדי החברה על התגייסותם עם כל הלב ותרומתם לאווירת ההפנינג, ואמר שיציאה לטבע במזג אוויר נהדר, משולבת בפעילות ייחודית ומהנה, מוציאה את המטופלים מהשגרה, גורמת להם למצב רוח מרומם ותורמת לבריאותם הנפשית.

עבור לתוכן העמוד