פרס עובדת מצטיינת של משרד הבריאות לז'נט ספיר - אחות אחראית המחלקה הפסיכו-גריאטרית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

זנט ספיר - אחות אחראית, צילום דוברות משרד הבריאות (הגדל)

פרס עובדת מצטיינת של משרד הבריאות הוענק לז'נט ספיר – אחות אחראית  המחלקה הפסיכו-גריאטרית במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בטקס עובדים מצטיינים של משרד הבריאות, שהתקיים במעמד שרת הבריאות יעל גרמן ומנכ"ל המשרד פרופ' רוני גמזו.

 

מנימוקי הפרס: "גב' ז'נט ספיר היא אחות אחראית במחלקה פסיכו-גריאטרית בה מאושפזים קשישים מאד עם הפרעות קוגניטיביות עד כדי חוסר ישע, ואחרים צעירים יותר וסוערים בשל מחלתם הפסיכיאטרית. העבודה הסיעודית במחלקה הינה קשה ומורכבת, ויש בה לעתים מעמסה פיזית, מצבים רפואיים חריפים, סיכון בטיחותי למול תוקפנות, וסיעוד לאנשים שהם עזובים מכל גורם אחר. ספיר העומדת בראשו של צוות זה, מהווה את הבסיס עליו מתקיימת מדי יום העבודה המחלקתית... גדולתה, מעבר למקצועיות ללא רבב, ביכולתה לאחד את הצוות, לעורר מוטיבציה, להאציל סמכויות, לפקד על הכול... תוך גיוס הכפופים לה למטרה משותפת"

 

ד"ר ורד טל - מנהלת המחלקה הפסיכו-גריאטרית, ציינה בהמלצתה את האנושיות, החום, עבודתה היעילה ואת מנהיגותה הייחודית של ז'נט, תחת עומסים כבדים ומבחנים אנושיים לא פשוטים.

 

טל דרורי - מנהלת הסיעוד בביה"ח, ציינה שז'נט - אחות מוסמכת בעלת תואר שני במינהל מערכות בריאות, מנחה את העובדים הכפופים לה לעבודה מקצועית ברמה גבוהה. "כאחות בעלת וותק, היא תורמת מניסיונה העשיר בראייה כלל מערכתית. עם כל חידוש, עדכון והתקדמות מקצועית, ז'נט משקיעה מחשבה כיצד להפוך זאת לנחלת הכלל אל מעבר לגבולות מחלקתה".

 

ז'נט ספיר אמרה שמרגש אותה שאחרי שנים רבות של עבודה העניקו לה פרס שמצביע על הערכה, והוסיפה: "אני מאד אוהבת את המחלקה, את המטופלים ואת עבודתי שבה אני רואה את ייעודי, ובאה כל יום לעבודה עם שמחה בלב".

 

עבור לתוכן העמוד