הצלת הכלב של מטופלת במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל הביא לשיפור במצבה

הכלב קשע בפינת החי צילמה יעל בראונשטיין (הגדל)

 

כלב מסוג ארדייל טרייר השייך למטופלת של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, ניצל ע"י הצוות הקשוב של המרכז וטופל בפינת החי של ביה"ח, ובכך הביא לשיפור מצבה הנפשי של המטופלת.

 

ילנה שינדר – מרפאה בעיסוק של מחלקה 6 ב', פגשה מטופלת של המחלקה שבכתה מאד ואמרה שהיא חייבת ללכת הביתה כי הכלב שלה נשאר שם לבדו כבר שלושה ימים, אין מי שידאג להאכילו ולהוציאו לטיול, והיא חוששת מאד לשלומו. ילנה פנתה למכרים של המטופלת שאישרו את הסיפור ואז הוחלט בריפוי בעיסוק להציל את הכלב ולהכניסו לפינת החי של ביה"ח למשך תקופת אשפוזה.

 

יעל בראונשטיין – מטפלת באמצעות בעלי חיים האחראית על פינת החי, נענתה מיד, בדקה עם הווטרינר של הכלב את נושא החיסונים שלו, והתגייסה יחד עם ילנה ועם האחות סווטלנה ז'ורבין ממחלקה 6 ב', להביא את הכלב לפינת החי.

 

הכלב המורעב, המוזנח והמדוכא הובא ישירות אל המטופלת במחלקה הסגורה,

והמפגש המרגש בין השניים כשהכלב קופץ על המטופלת ומלקק את פניה והיא מחבקת אותו בשמחה, העלו דמעות בעיני הסובבים. כבר למחרת השתפר מצבה של המטופלת והיא הועברה למחלקה הפתוחה, כשהיא ממשיכה לבקר את הכלב בפינת החי, לטייל איתו ברחבי ביה"ח ולהאכילו.

 

הכלב ששמו "קשע" זכה מיעל למזון, רחצה יסודית וטיפול תרופתי, ומהמטופלים שפגש זכה להרבה ליטופים. הם שמחו עם הכלב הנחמד שהספיק להתאושש ונראה נהנה מהטיפול ומכל תשומת הלב שעורר.

 

יעל בראונשטיין אמרה כי המחויבות שגילתה המטופלת וטיפולה בכלב היה מבחינתה גם טיפול בעצמה, כי הוא נתן לה מוטיבציה לא לשכב במיטה ולשקוע, אלא לצאת ולדאוג לו. פעם נוספת הוכחה תרומת הקשר בין האדם ובעל החיים לבריאותו הנפשית של האדם.

 

עבור לתוכן העמוד