לוח שנה מקורי לשנת תשע"ד נערך מצילומי ים מיוחדים שיצרו תלמידי בי"ס מאור במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, והכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים

בי'ס מאור - לוח שנה 2013-14 ספינה (הגדל)

"שאני גל אל ארץ חלומי... שאני בתבונה ואל תשאל נא מה לי" (רפאל אליעז). צילומים של ים וחוף במבט אישי ומרגש, שערכו תלמידי ביה"ס מאור המאושפזים במחלקות הנוער של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, הפכו ללוח שנה (עומד, דו-צדדי) מקסים ומקורי

לשנת תשע"ד 2013-14, שהכנסותיו קודש לרווחת בני הנוער המאושפזים.

 

חגית אוגינץ – מורה לאמנות בבי"ס מאור שיזמה את הפרויקט, בחרה בנושא של ים בהיות המרכז לבריאות הנפש צופה אל הים התיכון. "כמו הים וגליו, גם אנו לעתים סוערים ולעתים שוקטים, לעתים מוצפים ולעתים בשפל, תמיד משתנים ולעולם נשארים אותו דבר".

 

במסגרת סדנת הצילום שהתקיימה לאורך שנת הלימודים בהדרכת תלמידי המחלקה לצילום בניהולו של מיכה קטן מהמרכז האקדמי ויצ"ו חיפה, יצאו התלמידים ליום צילומים בחוף הבונים, כשכל אחד מהם מנסה לתפוס רגעים מיוחדים חד-פעמיים,

 תוך בחירת הנושאים וזוויות הצילום שמדברים אליו. התלמידים שהפגינו מעורבות רבה בפרויקט, הביעו את הנאתם מתהליך הצילום, ולא פחות מכך מהקשר עם הסטודנטים, שהיה מאד מרגש לשני הצדדים.

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס מאור ציינה שלוח השנה שמכינים התלמידים מדי שנה על נושא אחר, הפך כבר למסורת, והוא עוד כלי המחבר בין התלמידים לבין הקהילה, באופן שהחלק הבריא, האסתטי והיצירתי באישיותם בא לידי ביטוי בולט. התלמידים מצדם שמחים על שלוח השנה הופך את יצירותיהם למוצר ממשי המגיע לבתים רבים ונוגע באנשים.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, אמר כי התלמידים המאושפזים יכולים להיות גאים בלוח השנה המיוחד שיצרו, המהווה הוכחה נוספת לשילוב המנצח בבי"ס מאור, של טיפול פסיכיאטרי והשקעה לימודית חינוכית, המניב תוצאות יפות.

 

ניתן לרכוש את לוחות השנה ׁ(עומדים, בצורת פירמידה) במחיר של 24 ₪ ללוח בקנייה מרוכזת (יש אפשרות להוסיף בדף השער של הלוח ברכה ולוגו של חברה בהתאמה ספציפית).

 

לרכישת לוחות שנה ניתן לפנות לטל. 04-8559372 או במייל ל- [email protected]

עבור לתוכן העמוד