ד"ר גלינה וולוביק היא המנהלת החדשה של המרפאה לילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

דר' וולוביק גלינה צילמה: עינת פרץ (הגדל)

 

ד"ר גלינה וולוביק – פסיכיאטרית מומחית לילדים ונוער, זכתה במכרז והחלה עבודתה כמנהלת החדשה של המרפאה לילדים ונוער, במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל.

 

בתפקידה האחרון שימשה כרופאה בכירה במחלקת אשפוז נוער במרכז ושימשה כמרצה במכללת קריית אונו. כיום, במקביל לתפקידה, מדריכה ד"ר וולוביק קבוצות סטודנטים מהפקולטה לרפואה של הטכניון בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר.

 

המרפאה לילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, נותנת שירותים אמבולטוריים ונועדה לתת מענה בתחום בריאות הנפש לילדים ובני נוער בגילאי 6-18 (לילדי החינוך המיוחד עד גיל 21), הזקוקים לתהליכי אבחון, טיפול והדרכה בתחום הפרעות רגשיות ונפשיות. כל הפניות נענות והשירות הוא ללא תשלום.

 

צוות המרפאה מטפל בסוגי הלקות הבאים: הפרעות התפתחותיות כולל אוטיזם, פיגור שכלי וליקויי למידה, הפרעות התנהגותיות כולל הפרעת קשב וריכוז והתנהגות מרדנית ואגרסיבית, תגובות משבר למצבי דחק (כגון: גירושים, אבל, הגירה), בעיות משפחתיות, הפרעות רגשיות והפרעות חרדה, הפרעות פסיכוטיות, מעקב ותמיכה לילדים ובני נוער ומשפחותיהם לאחר אשפוז במחלקה פסיכיאטרית.

 

ד"ר וולוביק אמרה: "הדור הנוכחי של ילדינו חי בעולם מודרני, טכנולוגי, עם חשיפה מסיבית לסוגי מידע מתקדמים, אך בתחומים הקשורים לעולמם הרגשי והנפשי לא חלה התקדמות ומצבם אולי אף החמיר. הם סובלים מקשיים ומשברים שמחייבים התייחסות מקצועית. יש חשיבות רבה באיתור מוקדם של בעיה או מצוקה רגשית, ויש להתגבר על מבוכה או סטיגמה הקשורה לטיפול פסיכיאטרי, כי אבחון והתערבות טיפולית בשלבים הראשונים של ההפרעה, מאפשר טיפול יעיל יותר והקטנת נזקים משמעותית, כדי לעזור לילדים ומתבגרים לחזור לתפקוד תקין ולאפשר להם להתקדם בחיים".

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, מומחה לפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, והיו"ר הנבחר של איגוד הפסיכיאטריה לילדים ונוער, אמר שידוע כיום, עפ"י נתונים של ארגון הבריאות העולמי, כי אחוז הילדים הנזקקים לטיפול בבריאות הנפש עומד על כ- 2%-3% מהאוכלוסייה. הפתיחות הגוברת כיום לקבלת טיפול בתחום הרגשי, מאפשרת ליותר ילדים לקבל את הטיפול הנדרש במסגרת המרפאה, שבה נהנים ילדים, מתבגרים ובני משפחותיהם מטיפול מקצועי מיומן ומעודכן, וכן מהדרכה ותמיכה.

 

המרפאה משרתת אוכלוסייה באזור נרחב – חיפה, הקריות, נשר, טבעון, יישובי הדרוזים, טירת כרמל, עתלית, ויישובי חוף הכרמל.

 

עבור לתוכן העמוד