בני משפחה של מאושפזים פסיכיאטריים ומקומם בקשר עם ביה"ח, נושא הרצאתו של ד"ר קירש מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל במרכז מילם

דר' קירש צבי (הגדל)

 

בני משפחה של מאושפזים פסיכיאטריים ומקומם בקשר עם ביה"ח, היה נושא הרצאתו של ד"ר צבי קירש – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, שנתן במילם – מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים, סניף חיפה והקריות.

 

ד"ר קירש הסביר כי מטופלים חדשים שמתקבלים למחלקה, מקבלים מיד עם תחילת אשפוזם, מידע על צוות המחלקה והאפשרויות ליצירת קשר עמם כדי לקבל מידע רפואי, סוציאלי, פסיכולוגי, שיקומי, ועוד. מידע זה ניתן גם לבני המשפחות של המאושפזים.

 

במסגרת ההדרכה של צוות המחלקה לבני המשפחות, מושם דגש מיוחד על המצוקה שחוות משפחות של מאושפזים חדשים שלראשונה מתמודדות עם מצב של אשפוז פסיכיאטרי. כמו כן מדריכים אותן כיצד להתמודד עם מטופלים בזמן חופשות ולקראת השחרור מביה"ח. מפרטים את האפשרויות להשתלבותם מחדש בשוק החופשי, או בשיקום במסגרת מוגנת מבחינת דיור, תעסוקה וחברה.

 

ד"ר קירש עמד על חשיבות שיתוף הפעולה של בני משפחות בחיזוק ותמיכה במטופלים, המשוב שהם נותנים לצוות אחרי חופשה, וקבוצת התמיכה שהמשפחות מהוות זו לזו.

 

בתום ההרצאה ענה ד"ר קירש על שאלות רבות מהקהל שגדש את האולם, וזכה להבעת תודה מלבבת מצוות מילם: "על ההרצאה המקצועית, ועל התייחסותך ממקום כה אנושי, סובלני ואמפאתי".

 

עבור לתוכן העמוד