מעשי התנדבות מחממי לב למען המטופלים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

בי"ס מאור צילמה: שרון חזיז (הגדל)

חיילי השייטת, מעצב שיער, וצוות הריפוי בעיסוק, ביצעו מעשי התנדבות מחממי לב למען המטופלים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל:

 

כ- 20 חיילי השייטת באו להתנדב בגינה הטיפולית של בי"ס מאור המשרת את מחלקת אשפוז נוער ומחלקת יום לנוער. לקראת האביב הם ניכשו ביסודיות את העשבים יחד עם התלמידים, ועזרו להכין את השטח למעבר מגינת ירקות חורף לירקות קיץ. לדברי אביה שטרן – מורה אחראית על הגינה הטיפולית, הם זרעו

זרעי קיץ בגינת הירק, ביניהם תירס מתוק שצפוי להניב קלחים לאכילה בעוד

כ-3 חודשים. לסיום העבודה נאספו החיילים המתנדבים יחד עם בני הנוער ויצרו מעגל מתופפים מלהיב בהנחיית גורן רודיטי – מורה מבי"ס מאור. החיילים שלדבריהם נהנו מיום ההתנדבות, צוידו כאות תודה מצוות ביה"ס, בשתילים של צמחי תבלין מהגינה הטיפולית כדי שיוכלו ללגום תה טעים ובריא בבסיס.

 

מעצב השיער חיים אדנייב, הגיע לריפוי בעיסוק ועיצב בהתנדבות את שיערם של המטופלים שנאספו מהמחלקות השונות של ביה"ח. הם נהנו מעיצוב שיער עדכני ואסתטי, מה שתרם לשיפור הופעתם ולהרגשתם הטובה. אדנייב סירב לכל הבעת תודה רשמית ואמר כי עצם המעשה וכן השמחה והתודה של המטופלים הם שכרו האמיתי.

 

צוות הריפוי בעיסוק של ביה"ח החליט גם הוא לפנק את המטופלים. הם אספו כסף מכיסם לצורך קניית מגוון של עוגות משובחות, פתחו שולחן בעת הפסקת הקפה היומית ברחבה שטופת השמש של הסדנאות לריפוי בעיסוק, ושמחו לכבד בקפה ועוגה כל מטופל. לדברי ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק, המטופלים הביעו את הנאתם הרבה והודו על היוזמה המתוקה.

עבור לתוכן העמוד