הרצאה על בחירות אישיות וסרט המתאר נשים בחברה מסורתית שנאבקות להיטיב את חייהן, בלב האירוע לציון יום האישה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

אורית פרי וקטי גלשטיין צילמה עינת פרץ (הגדל)

 

"זהו יום בו הנשים צריכות להיות מודעות לעוצמתן ואני שמחה בדיעבד שהאירוע מתקיים רק עם עובדות ביה"ח בלי הגברים, מה שתורם לאינטימיות ולתחושת הביחד שלנו" אמרה דלית כץ סולברג – המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בברכה שנשאה בפתח אירוע יום האישה, שארגנה

קטי גלשטיין – עובדת סוציאלית הממונה על מעמד האישה בביה"ח, והחל במפגש עובדות על קפה ועוגה.

 

אורית פרי – מנחה סדנאות העצמת נשים, הרצתה על בחירות אישיות ואיך הן משפיעות על העוצמה האישית של כל אחת ואחד. בחירה חופשית מביאה להתפתחות אישית, מה שכרוך בהעזה ובלמידה משגיאות. פרי אמרה כי אפשרות הבחירה גורמת אושר ומי שמרגיש שאין לו אפשרות כזו מרגיש לכוד. כדי לבחור אדם צריך לקחת אחריות על חייו, וברמות גבוהות יותר גם על חיי הסובבים אותו.

 

לסיום האירוע הוקרן הסרט "מים ואהבה", המתרחש בכפר הררי קטן בצפון אפריקה אליו טרם הגיעה המודרניזציה, ואין בו חשמל, כבישים ומים זורמים. במשך מאות בשנים התפקיד המסורתי של הנשים הוא להביא מים כשהן סוחבות את הדליים הכבדים ממעין רחוק, בזמן שהגברים יושבים בבית הקפה. הסרט מספר על אישה צעירה ואמיצה שהחליטה לשנות את תנאי חייהן, ומארגנת את נשות הכפר לפתוח בשביתת אהבה עד שהגברים יתחילו לשאוב מים בעצמם.  

 

העובדות של ביה"ח שגדשו את מקום ההתכנסות, הביעו את הנאתן מהאירוע, ואמרו כי החכימו מההרצאה ונהנו מהסרט המרגש, שהצליח לעורר הזדהות עם נשים מעולם רחוק שהחליטו לקחת את גורלן בידיהן ולעמוד על זכויותיהן.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד