63 מאושפזים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל הצביעו בביה"ח ביום הבחירות

בחירות 2013 - מטופל בוחר עם וועדת הקלפי. צילמה הדס (הגדל)

 

63 מתוך המאושפזים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל,  מימשו את זכותם להצביע בין כותלי ביה"ח, שנערך לקראת יום הבחירות כדי לאפשר למאושפזים בעלי זכות בחירה להצביע כמו שאר אזרחי המדינה.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז, מסר שבבית החולים פעלו עפ"י הנחיית ועדת הבחירות המרכזית. הופעלה קלפי נייחת שנבדקה כחוק מהשעה 08:00 ועד השעה 20:00, כאשר וועדת קלפי חיצונית איישה את המקום. עפ"י החוק יכול להצביע מאושפז שמסוגל להגיע לקלפי בכוחות עצמו או מלווה ע"י קרוב משפחה (אפילו חולים באגפים הסגורים), לאחר הצגת תעודת מזהה כחוק, ואישור מבית החולים שהוא אכן מאושפז.

 

כאמור, 63 מהמאושפזים הצביעו בביה"ח, האחרים – חלקם העדיפו לצאת לחופשה ביום  השבתון ולהצביע במקומות מגוריהם, חלקם שכחו להצטייד בתעודה מזהה, ולחלקם לא היה ענין להצביע.

 

חברי וועדת הקלפי, שלראשונה ביקרו בבי"ח פסיכיאטרי, היו נרגשים מהמטופלים שבאו להצביע, שחלקם סיפרו כי שקלו היטב את הצבעתם, והיו כאלה ששיתפו בסיפור חייהם.

 

ד"ר פולאקביץ אמר: "אנו שמחים שאפשרנו למאושפזים לממש את זכותם האזרחית לבחור. אצל רוב נפגעי הנפש, מחלתם איננה מונעת מהם את היכולת לשיקול דעת בנושאים פוליטיים, כמו שאר אזרחי המדינה, ורובם מגלים עירנות ועניין בבחירות". ד"ר פולאקביץ הוסיף תודה להדס הרשקוביץ שהיתה אחראית על יום הבחירות בביה"ח, על ארגון למופת.

 

עבור לתוכן העמוד