סטודנטים למקצועות טיפוליים מכל הארץ עושים את התמחותם במסגרת הריפוי בעיסוק של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

מדריכה והמטופלות בריפוי בעיסוק, צילמה עינת פרץ (הגדל)

 

סטודנטים לריפוי בעיסוק, טיפול באמנות, טיפול בתנועה, וטיפול באמצעות בעלי חיים, מהאוניברסיטה העברית בי-ם, מאוניברסיטת חיפה, מסמינר הקיבוצים, וממכללת אורנים, עושים את ההתמחות שלהם במסגרת הריפוי בעיסוק של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל. בהנחיית המטפלים המקצועיים של הריפוי בעיסוק, מתנסים הסטודנטים, במסגרת טיפולים פרטניים וקבוצתיים למאושפזים בביה"ח, בעבודה טיפולית שבעיקרה ובמהותה היא בלתי מילולית. אופי הטיפולים הזה הוא המכנה המשותף לכל סוגי התרפיות – באמצעות תנועה, בעלי חיים, אמנות, ריפוי בעיסוק, והוא מאפשר להגיע אל המטופלים באופנים שונים מהטיפול הפסיכותרפי או התרופתי.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק בביה"ח, אמרה כי יש בשילוב של סטודנטים למקצועות הטיפוליים, משום הצבת אתגר, והבאת חידושים מקצועיים לטיפולים בביה"ח, ולסטודנטים מתאפשר מפגש בלתי אמצעי עם המטופלים, וחיבור בין התיאוריה שלמדו באוניברסיטה לבין העבודה הטיפולית בשטח, כך שני הצדדים יוצאים נשכרים מהמפגש.

 

עדינה אילוז – סטודנטית לריפוי בעיסוק באוניברסיטה העברית, אמרה שקיבלו אותה בביה"ח בזרועות פתוחות. היא נהנתה לגלות איך הריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, משתלב בתהליך השיקומי של המאושפזים, ועד כמה היא מרגישה בנוח איתם. אילוז אוהבת לשבת עם מטופל חדש ולחשוב ביחד איתו מהי הפעילות הטיפולית המתאימה לו. לדבריה הופתעה מהיחס המחבק הן מהמטופלים והן מהמדריכות, ומהאור והצבעוניות באגף הריפוי בעיסוק. אילוז הוסיפה כי לפני בואה למרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, לא חשבה כלל על עיסוק בתחום בריאות הנפש, ועתה לאחר התנסותה המעניינת ופוקחת העיניים, תחום זה הפך מבחינתה לאופציה ריאלית לתעסוקה עם סיום לימודיה.

 

 

עבור לתוכן העמוד