העמקה ביכולת ההקשבה ובתודעת השירות של עובדות במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל בעקבות סדנת העצמה נשית

קבוצת העצמה נשית ב' צילם שוקי סקירה (הגדל)

 

15 עובדות מנהלה, כספים, אדמיניסטרציה, וריפוי בעיסוק, במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, השתתפו בסדנת העצמה אישית לנשים, שיזמה וארגנה קטי גלשטיין – עובדת סוציאלית הממונה על קידום מעמד האישה במרכז.

 

בסדנה בת 9 מפגשים בהנחייתה של אורית פרי – מנחת סדנאות העצמה, הושם דגש על בחירות אישיות של המשתתפות ולקיחת אחריות על חייהן, שינוי תודעת המציאות ויצירת הרצוי מתוך המצוי.  ההנחיה שילבה הקניית ידע יחד עם פעילות חווייתית, עבדו עם קלפים השלכתיים, ערכו שיחות, קיבלו אימון אישי, נהנו מבמה לחלוק ולשתף בעיות וחוויות, תרגלו בזוגות ובקבוצות קטנות את השפה החדשה

של העצמה שלמדו, ואימצו כלים מעשיים להתמודדות בחיי היומיום.

 

קטי גלשטיין דיווחה כי המשתתפות התלהבו מההשפעה החיובית של הסדנה על חיי  העבודה והחיים האישיים. הן התגבשו לקבוצות תמיכה ועזרה בעבודה, נוצרו קבוצות לבילוי משותף, התגבשה קבוצה ל"אורח חיים בריא" כשהן צועדות יחד בבוקר לפני העבודה. המשתתפות בעיקר הדגישו את השינוי וההעמקה שעברו ביכולת ההקשבה לעצמן ולזולת, וכן בתודעת השירות.

 

ילנה שינדר – מרפאה בעיסוק סיפרה שנהנתה מאד מהסדנה, בה למדה דרכי התייחסות והתמודדות חדשות, ונהייתה קשובה יותר לאפשרויות הקיימות בפניה בעבודה ובעיקר במשפחה בהתייחסותה לילדים. לדבריה היא למדה לקבל את בחירות ילדיה ולתמוך בדרכם מבלי לכפות את דעתה, מה שהביא לשינוי משמעותי ביחסיהם ובאווירה בבית.

 

גלשטיין ציינה כי המשתתפות רואות בסדנה מתנה נהדרת מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל בו הן עובדות, המעידה על האכפתיות וההתייחסות של ההנהלה לעובדים, והוסיפה: "נראה שזאת ההשקעה הטובה ביותר שמעסיק יכול להשקיע בעובדיו – פיתוח אישי עם השפעה רבת כיוונים".

עבור לתוכן העמוד