תעודה מטעם האיחוד האירופי לעיסוק ברפואת מין הוענקה לד"ר אלכסנדר שולקין – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

דר' שולקין אלכסנדר: צילמה עינת פרץ (הגדל)

 

לד"ר אלכסנדר שולקין – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, הוענקה תעודה של האיחוד האירופי, לעיסוק ברפואת מין, לאחר שעבר בהצלחה את הבחינות הראשונות מסוגן בעולם בתחום זה, בתום תקופת לימודים בת שנה וקורס הכנה מרוכז באמסטרדם.

 

ד"ר שולקין הסביר שזהו תחום חדש ברפואה, מולטי-דיסציפלינרי באופיו, שכולל: אורולוגיה, גינקולוגיה, אנדוקרינולוגיה ופסיכיאטריה, והוא נמצא בשלבי גיבוש והתפתחות. לפי הסטטיסטיקה העולמית, כ- 17% מהאוכלוסייה - גברים ונשים, סובלים מבעיות בתפקוד המיני, כאשר האחוזים עולים עם הגיל.

 

עד היום עסקו בבעיות מין בדרך כלל אורולוגים ורופאי משפחה, בעוד הפסיכיאטרים היו במיעוט, אף שרבות מההפרעות בתפקוד המיני שייכות לתחום הפסיכיאטריה (עפ"י מיוני המחלות הבינלאומיים – DSM  ו- ICD), והיבטים נפשיים משחקים תפקיד חשוב מאד ומהותי ברפואת מין. עם הצטברות ניסיון בינלאומי עשיר בתחום, גובשו קווים מנחים לטיפול, שעברו סטנדרטיזציה.

 

לאחר הבחינות, התקיים באמסטרדם כנס בינלאומי לרפואת מין, עם כ- 1,000 משתתפים מכל העולם. ד"ר שולקין דיווח שהנושאים שנדונו כללו מגוון רחב

של גישות וטיפולים, מכירורגיה וטיפולים הורמונליים ועד לטיפולים תרופתיים ונפשיים. לכנס נלוותה תצוגה של מחשוב ומכשור לטיפול ואבחנה של בעיות מין, כשמקום מכובד תפסו שתי חברות ישראליות שזכו להתעניינות רבה.

 

ד"ר שולקין עמד על חשיבות הגיבוש של התחום הרפואי החדש, ואמר שמעתה תהיה לאנשים עם בעיות בתחום, כתובת מקצועית לטיפול ממוקד על כל היבטיו.

 

 

עבור לתוכן העמוד