הצלחה רבה לכנס פסיכיאטרי בינלאומי בארמניה שארגנו רופאים מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

מרפאה קהילתית ביריוואן ארמניה . צילם דר' פשיניאן (הגדל)

 

"השוואת מאפיינים לטיפול פסיכיאטרי בישראל ובארמניה, בתחומי הפסיכיאטריה של ילדים ושל מבוגרים" היה נושא הכנס הבינלאומי שהתקיים ביריוואן בירת ארמניה, בארגונם של רופאים מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל: ד"ר מיכאל מנוחין – מנהל מרפאת מבוגרים, וד"ר ארטשז פשיניאן – רופא בכיר ממחלקה 8 לאשפוזים ראשונים.

 

בכנס הציגו המרצים את ההיבטים השונים של הטיפול התרופתי, הפסיכותרפיה, העזרה הסוציאלית, והמעקב אחר המטופלים כפי שמתבצעים בשתי הארצות, וכן דנו בהוראת המקצוע. משתתפי הכנס ערכו ביקורים בבית חולים פסיכיאטרי מרכזי ביריוואן במחלקות סגורות של גברים ונשים, במרכז חדש לטיפול פסיכיאטרי לילדים ונוער, וכן בפקולטה לפסיכיאטריה של אוניברסיטת יריוואן.

 

ד"ר מנוחין דיווח שהכנס עורר ענין רב בארמניה ומשך אליו מומחים לפסיכיאטריה, פסיכולוגיה, ועבודה סוציאלית מבתי חולים ומרכזים פסיכיאטריים מרכזיים ביריוואן, וכן השתתפו בו שמונה רופאים ועובדת סוציאלית מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל. בין התגובות הנלהבות הייתה גם ההצעה לאמץ בארמניה את מודל סל השיקום הישראלי.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ - מנהל המרכז לברה"נ טירת כרמל, שתמך בכנס ועודד את קיומו, הסביר כי זהו עוד שלב במסגרת הקשרים המקצועיים בין ביה"ח וארמניה, שפיתח מזה מספר שנים ד"ר פשיניאן (בעצמו יליד ארמניה). קשרים אלו הניבו מחקרים משותפים של רופאי ביה"ח עם האיגוד הארמני לפסיכיאטריה של ילדים ונוער, ושיתוף גורמים פסיכיאטריים במידע מדעי ורפואי להעשרת שני הצדדים.

עבור לתוכן העמוד