תרגול אירוע חירום לתרחיש של רעידת אדמה התקיים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל במסגרת תרגיל העורף הלאומי

הגדל

 

במסגרת התרגיל הלאומי לבדיקת מוכנות העורף, שדימה תרחיש של רעידת אדמה, תרגלו במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל פינוי של מחלקות.

 

לקראת התרגיל הוקמה בביה"ח מינהלת שבראשה עמד מנהל ביה"ח וכללה את המנהלת האדמיניסטרטיבית, הקב"ט, מנהל משאבי אנוש, מנהלת הסיעוד. איל דניאל – קצין הביטחון שהיה אחראי על הכנת פקודת התרגיל, פיקח וליווה את כל התהליך עם צוות המאבטחים. 

 

התרגולת התבצעה בהתאם להנחיות, הופעלו כיתות הכוננות של ביה"ח וניתנו הוראות פינוי. ביה"ח התכונן לפינוי כל המחלקות, אך בפועל ניתנו הוראות פינוי רק לשתי מחלקות: המחלקה הפסיכו-גריאטרית תרגלה פינוי לשטח הפתוח, ומחלקה 6ב' תרגלה פינוי וירידה למקלט. הפינוי משתי המחלקות היה יעיל – תוך 5-7 דקות פונו כל החולים מהמחלקות בצורה מאובטחת, כולל מהאגף הסגור וכאלה עם קשיי ניידות. המטופלים שיתפו פעולה, נשמעו להנחיות הצוות ואנשי הביטחון, כשפינויים התנהל בסדר מופתי.

 

בסיום התרגיל התקיימה ישיבה עם  כלל המעורבים בו, כולל הפסיכיאטר המחוזי שהגיע על תקן בקר וצופה בתרגיל, וכן נכח נציג של פיקוד העורף. המשתתפים דיווחו על אופן ביצוע התרגיל תוך העלאת הבעיות והצרכים שהתעוררו במהלכו (כמו למשל הצורך בתוספת של כסאות גלגלים לחולים עם קשיי ניידות), והודיעו

על הפקת לקחים ויישומם.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, ציין לטובה את ההתגייסות המלאה של עובדי ביה"ח, ועמד על חשיבות התרגול שהמחיש לצוות ולמטופלים איך הדברים מתרחשים בשטח, וגם חשף מספר קשיים שיטופלו ויתוקנו, כך שיתאפשר לביה"ח להיות ערוך ומוכן למקרה חירום.

עבור לתוכן העמוד