הצלחה בבחינות הבגרות לתלמידי ביה"ס מאור שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

אסנת לוי בי'ס מאור צילמה חגית אוגינץ (הגדל)

הצלחה בבחינות הבגרות לתלמידי ביה"ס מאור שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, שהשיגו ממוצע ציונים שהוא מעל לממוצע הארצי. אסנת לוי – רכזת בגרויות בבי"ס מאור, הסבירה שכל תלמידי ביה"ס בגיל המתאים ניגשו לבחינות בגרות, כשכל תלמיד נבחן בבחינות שתואמות את גילו ומספר היחידות שלמד, ובהתחשב בטיפול התומך ובמצבו הנפשי בעת הלמידה ובעת המבחנים.

 

הציונים שהושגו בביה"ס מאור:

מתימטיקה - 3 יחידות, הציון הממוצע של התלמידים 95

אנגלית – 4 ו- 5 יחידות, ממוצע 80

היסטוריה – ממוצע 84

תנ"ך – ממוצע 90

עברית – ממוצע 76

פיזיקה – ממוצע 70

מדעי המחשב – ממוצע 88

 

אסנת סיפרה כי התלמידים התרגשו ושמחו על התוצאות היפות, וההצלחה בבחינות נתנה להם דחיפה להמשיך ללמוד ולהשלים תעודת בגרות מלאה. לדבריה ישנם תלמידים שכבר השתחררו מהאשפוז בבית החולים וחזרו לביה"ס כדי להשלים

את בחינות הבגרות.

 

אסנת אמרה: "ההצלחה בבגרות מחזקת את הצד הבריא באישיותם של התלמידים. למרות הקשיים האובייקטיביים, צלחו תלמידינו את הדרך הנורמטיבית וניצחו את משוכת בחינות הבגרות בהתאם ליכולותיהם ומצבם הנפשי". היא הוסיפה: "ההצלחה היא תוצר של הנחישות וההשקעה הגדולה בתלמידים של צוות המורים והמטפלים".

 

בבי"ס "מאור" לחינוך מיוחד שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, המשרת אוכלוסייה מאזור המשתרע מהגליל בצפון ועד השומרון בדרום, לומדים תלמידים

בני 11-21 בעלי הפרעות רגשיות ונפשיות. ביה"ס מהווה חלק אינטגראלי ממחלקת אשפוז נוער ומחלקת אשפוז יום לנוער, כשהתלמידים זוכים לשילוב של טיפול פסיכיאטרי ולימודים עפ"י תכנית חינוכית שיקומית של משרד החינוך.

 

 

עבור לתוכן העמוד