הצלחה ליצירות של מטופלים צעירים ובוגרים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל שנרכשו כתרומה לקראת ראש השנה

צילם : יניב בן דוד (הגדל)

 

לקראת ראש השנה השתתף המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, ביריד העמותות השנתי של בנק הפועלים בשפיים, לממכר יצירות של חברי העמותות כמתנות לחג, שבו נמכרו בהצלחה רבה עבודות של מטופלים צעירים ובוגרים של המרכז.

 

עבודות המטופלים הבוגרים הוכנו במסגרת הריפוי בעיסוק וכללו: מוצרי עץ כמו: עריסות לבובות ורהיטים מיניאטוריים, עבודות בד עם אפליקציות כמו תיקים, מחזיקי סירים וסינרים לתינוקות ולגדולים, שנחטפו מהשלבים הראשונים והיה קשה לעמוד בביקוש. ענין רב עוררו המסכות מקרמיקה בסגנון ונציאני, תכשיטים צבעוניים, וכן זכו להצלחה יצירות קרמיקה כמו יונים,

רימונים, כלים לדבש, קערות, ועוד.

 
 
 
ביה"ס מאור של מחלקות הנוער במרכז, הציג לוחות שנה מקוריים שיצרו התלמידים המאושפזים ממגזרות נייר צבעוניות וסימניות לספרים מאותן מגזרות נייר שעוררו ענין רב, וכן חליטות תה, צנצנות זעתר וריבות, מעשה ידי התלמידים מתוצרת הגינה הטיפולית של ביה"ס, ומארזים שלהם. המוצרים הללו נחטפו ממש ע"י מבקרי היריד לשמחת לבם של אנשי צוות ביה"ס מאור. הם הודו לרוכשים ואמרו כי לוחות השנה והמוצרים יכולים להביא למודעות הציבור את הצלחת החיבור המיוחד שמתקיים בביה"ס בין הטיפול הרפואי פסיכיאטרי לפעילות החינוכית שיקומית.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, אמרה שהיריד היה מאורגן היטב עם אווירת הפנינג, ויצירות המטופלים נחשפו לקהל גדול ומכובד ובהם בכירים מבנק הפועלים וסלבס, שהגיבו בהתעניינות רבה, אהבו את המוצרים, וקנו תוך הבנת חשיבות התרומה.

עבור לתוכן העמוד