גינה טיפולית חדשה בפינת החי של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

יעל נצר - מתנדבת בגינה הטיפולית- צילמה הדס מרגלית (הגדל)

גינה טיפולית חדשה בפינת החי של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, פותחה בסיוע המתנדבת יעל נצר – לבורנטית ורכזת חממה לימודית בביה"ס העל יסודי משגב, שתחביבה הוא גינון.

 

יעל והמטופלים זרעו בגינה תירס, חמניות ודלעת שמתאימים לקיץ, וכן נענע, בזיליקום ותות באדניות, כדי שיוכלו לטפל ולעקוב אחר צמיחתם מהזריעה והנביטה עד לאיסוף הפרי ואכילתו. המטופלים גם הקימו מתקני השקיה לצופיות- ציפורי שיר קטנות בעלות צבעים זוהרים השוכנות על העצים בסביבה, ומצפים לבואן לשתות.

 

לדברי הדס מרגלית - האחראית על פינת החי במרכז, יש מטופלים שאוהבים לטפל בבעלי חיים ולדאוג להם, כשהם מקבלים מהם משוב חם ואוהב, ויש מטופלים שאינם אוהבים את המגע עם בעלי חיים, אך הם מתחברים לטיפול בצמחים, ואוהבים את הקשר עם האדמה והצומח. הדס הבהירה כי חשובה הדאגה והאחריות שהמטופלים מגלים כלפי הצמחים לאורך זמן ע"י השקייתם, עישובם וגיזומם, וחשובה גם תחושת הסיפוק שהם מקבלים מכך שהצליחו לגדל ירקות ופירות שמשמשים מאכל לאנשים ולבעלי חיים.

 

יעל אמרה שהמטופלים איתם היא עובדת הם אנשים אינטליגנטים, נבונים ונחמדים שהפתיעו אותה ביחסם האוהד ובשיתוף הפעולה היפה. יש מטופלים שמחכים לבואה בכיליון עיניים ולדבריה היא נהנית מחוויה נעימה ומתגמלת.

 

ליאורה ברקאי – מנהלת הריפוי בעיסוק במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, שאחראית על פינת החי והגינה הטיפולית, בירכה על ההתנדבות המועילה של יעל נצר וציינה כי יש מקום וצורך בקליטת מתנדבים נוספים בתחומי פעילות מגוונים של הריפוי בעיסוק כגון: פעילות פנאי, חוגי העשרה וכד'. ברקאי הוסיפה שיש סיפוק רב בעבודה ההתנדבותית עם נפגעי נפש.

עבור לתוכן העמוד