הנהלת הפקולטה לרפואה של הטכניון ערכה ביקור תקופתי במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל שמסונף לפקולטה

הגדל

 

בכירי המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל בראשות המנהל ד"ר יעקב פולאקביץ, אירחו את הנהלת הפקולטה לרפואה של הטכניון בראשות הדיקן פרופ' אליעזר שלו וסגניו, לביקור תקופתי במרכז שמסונף לפקולטה, וכלל דיון משותף וסיור במחלקות המשופצות של ביה"ח.

 

המבקרים קיבלו סקירה על מצב האשפוז, התוכניות המיוחדות הקיימות בביה"ח, המחקרים שנערכים כולל אלה המתבצעים בשיתוף עם אוניברסיטאות בארץ ובעולם, והדרכת מתמחים וסטודנטים מהארץ ומחו"ל במחלקות ביה"ח. כמו כן דנו בחשיבות ההוראה בפקולטה ובצירוף מרצים נוספים מקרב צוות ביה"ח לסגל ההוראה.

 

בתום הדיון ערכו אנשי הפקולטה סיור במחלקות המשופצות בביה"ח וקיבלו הסברים על מבנה המחלקות הפסיכיאטריות, ששונות במהותן ממחלקות בבית חולים כללי, כי יש צורך להתחשב בדרישות ואילוצים הנובעים מאופי המחלות הפסיכיאטריות, זאת מבלי לוותר על תנאי מלונאות נוחים ועיצוב אסתטי, המכבדים את המאושפזים .

 

בתום הביקור סיפר בהתרגשות פרופ' משה פליגלמן – סגן דיקן להוראה של הפקולטה לרפואה, כי אביו - הפסיכיאטר פרופ' פליגלמן ז"ל, היה בצוות המתכנן של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל. הוא אף הציע להעביר לידי הנהלת המרכז את תכניות הבינוי המקוריות של המרכז שמצא בעיזבון של אביו, מה שעורר ענין רב והתקבל בברכה.

עבור לתוכן העמוד