"היום יום הולדת..." חגיגה למאושפז במחלקה הפסיכו-גריאטרית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

צילמה: אנה שיק. (הגדל)

 

מ' (65) מטופל כרוני שמאושפז שנים רבות במחלקה 2 הפסיכו-גריאטרית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, החולה במחלה גופנית קשה ואין מי שיבוא לבקרו, זכה להפתעה נעימה כאשר במחלקה חגגו לו את יום הולדתו במסיבה שמחה רבת משתתפים.

 

אנה שיק – סגנית אחות אחראית המחלקה, הזמינה מ"הקרן לטיפול בחסויים" עוגת קצפת ענקית, נרות כמספר שנותיו של מ' ועוד נר לשנה הבאה, בלונים צבעוניים, ממתקים, חטיפים ושתייה קלה, וערכה שולחן לתפארת.

 

סביב השולחן הערוך ישבו כל המטופלים במחלקה והצוות המטפל באותה משמרת, כאשר כל אחד מהמטופלים בירך את מ' אישית, וכולם שרו לו שירי יום הולדת, ואף היו שקמו לרקוד לצלילי המוסיקה שהתנגנה ברקע.

 

מ' התרגש מאד מהמחווה היפה, הצטרף בכיף לשרים, ונגע ללבם של הנוכחים כאשר ביקש מכל אחד מהמברכים שיאחל לו בעיקר בריאות טובה. לדבריו השמחה השכיחה ממנו את מכאוביו ודאגותיו.

 

אנה צילמה את האירוע והתמונות מפורסמות על לוח "מחלקה 2 חוגגת", ברוח המסורת של המחלקה, שבכל חודש נוהגת לציין את ימי ההולדת של המאושפזים שיום הולדתם חל באותו חודש. המטופלים מאד אוהבים את תשומת הלב, ההתייחסות ושבירת השגרה הכרוכות בחגיגות אלה, שלדברי הצוות חשובות לא פחות מהטיפולים הרפואיים.

עבור לתוכן העמוד