ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל הוא היו"ר הנבחר של איגוד הפסיכיאטריה לילדים ונוער בישראל

צילמה: עינת פרץ (הגדל)

 

בבחירות שנערכו בכנס השנתי של איגוד הפסיכיאטריה לילדים ונוער בישראל שהתקיים בחיפה, נבחר ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל ומומחה בפסיכיאטריה של הילד והמתבגר, ליו"ר הנבחר של האיגוד. פירוש הדבר שד"ר פולאקביץ ישמש במהלך הקדנציה הנוכחית כממלא מקום וסגן היו"ר ובקדנציה הבאה יתחיל לכהן כיו"ר האיגוד.

 

ד"ר פולאקביץ דיבר על האתגרים העומדים בפני איגוד  הפסיכיאטריה לילדים ונוער ואמר כי הוא רואה את תפקיד האיגוד כמעורב בתהליכים מקצועיים וחברתיים העוברים על החברה הישראלית. השתתפות של ילדים בתוכניות טלוויזיה ללא שנלקח בחשבון הסיכון למצבם הנפשי בחשיפה זו, מצריכה השמעת קולו

של האיגוד, כמו גם בנושאים חברתיים נוספים הכוללים: עלייה בגל האלימות והאובדנות בקרב בני נוער, והחמרה של הצריכה שלהם בחומרים ממכרים.

 

ד"ר פולאקביץ הסביר כי זוהי תקופה משמעותית למערכת בריאות הנפש, לאחר שלאחרונה החליטה ממשלת ישראל להעביר בצו את הרפורמה בבריאות הנפש, כאשר האחריות הביטוחית תעבור לקופות החולים בתהליך הדרגתי בשנים הקרובות. ניסיונו ומעורבותו של ד"ר פולאקביץ ביצירת הקונספט של הרפורמה, אמורה להיות לו לעזר במניעת שחיקת הטיפול ומניעת יצירת מגבלות והגבלות לקבלת טיפול במסגרת המרפאות הציבוריות, כמו גם דאגה למניעת פגיעה באוכלוסיית העובדים במרפאות הקהילתיות.

 

ד"ר פולאקביץ ביקש להודות לחברי האיגוד הרבים שבחרו בו והבטיח כי יפעל ללא לאות לקידום הנושאים החשובים שעומדים על הפרק, לטובת הילדים ובני הנוער בישראל.

עבור לתוכן העמוד