"בריא בקפה" – בית קפה ליום אחד, בהתאם לכללי התזונה הנכונה, הופעל ע"י תלמידי בי"ס "מאור" שבמחלקת אשפוז נוער, במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

צילם :יניב בן דוד (הגדל)

 

"בריא בקפה" – בית קפה ליום אחד, בהתאם לכללי התזונה הנכונה, הופעל ע"י תלמידי ביה"ס "מאור" שבמחלקת אשפוז נוער, במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בעקבות משרד החינוך שחרט השנה על דגלו את הנושא של אורח חיים בריא.  זה היה שיאו של תהליך למידה לשינוי אורח חיים, שהתקיים בביה"ס במהלך השנה כולה, בשיתוף ובעידוד הצוות הרפואי והסיעודי של המחלקה, ובא לידי ביטוי באימוץ הרגלי אכילה מאוזנים, פעילות גופנית, הפחתת עישון והתנהלות בריאה.

 

לבית הקפה שקושט ברוח חג השבועות, הגיעו רבים מעובדי המרכז, שישבו סביב שולחנות, בחרו מתפריט מהודר עם מחירון, וקיבלו שירות מתלמידים-מלצרים. האורחים נהנו מתפריט בריא ועשיר בו כיכבו סלטים מגוונים, פשטידות ירקות דלות שומן, עוגות בריאות כמו עוגת גזר, קנקני לימונענע ועוד, שהכינו התלמידים במסגרת קבוצות בישול ואפייה.

 

במקום מכרו גם ריבות מפירות שרקחו התלמידים, וכן צנצנות עם תבלין זעתר ועציצים של צמחי תבלין שהתלמידים מגדלים בחממת ביה"ס. המתבגרים מילאו את תפקידי עובדי המטבח, מלצרים, מארחים, קופאים ומוכרי מוצרים. האורחים שילמו עבור הכיבוד והמוצרים, כשההכנסות ישמשו להרחבת מגוון פעילויות הפנאי של בני הנוער.

 

יעל לוין – מנהלת בי"ס "מאור" ציינה במיוחד את ההתגייסות וההתלהבות של התלמידים ושל הצוות החינוכי שעבדו בשיתוף פעולה מלא. לוין הוסיפה שבית הקפה שהפך כבר מסורת לקראת חג השבועות, מהווה בראש ובראשונה פעילות חווייתית מספקת, שבאמצעותה מחזקים הנערים כישורי חיים הבאים לידי ביטוי דרך מיומנויות כמו ניהול תקציב, התעסקות בקניה ומכירה, מתן שירות לקהל ועוד.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל הודה לכל מי שהיה שותף לתהליך הלמידה השנתי ולהפקת האירוע, ואמר כי הוא שותף להתפעלות האורחים מבית הקפה - מהאווירה הטובה, האוכל הטעים, השירות היעיל והאדיב והתפקוד המוצלח של כל המתבגרים, מה שמעיד כי ההשקעה הגדולה בהם - הן הטיפולית והן החינוכית - נושאת פירות.

עבור לתוכן העמוד