בני נוער המאושפזים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל נהנו מחופשה בכפר הנופש לילדים חולים "נהר הירדן"

הגדל

30 בני נוער המאושפזים במחלקות הנוער במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בילו שלושה ימי נופש אקטיבי בכפר "נהר הירדן", שהוקם כדי להעשיר בחוויות בלתי נשכחות חיי ילדים החולים במחלות ממושכות ו/או מסכנות חיים, תוך השגחה רפואית, וללא תמורה כספית.

 

בני הנוער השתתפו בפעילויות של ספורט אתגרי כמו קיר טיפוס, אומגה וסנפלינג, קלעו בחץ וקשת, רכבו על סוסים, יצרו בסדנאות אומנות, הפגינו כישורי משחק בסדנת דרמה – הכול בהפעלת מדריכים של הכפר, ובערבים רקדו בשמחה לצלילי

די.ג'י במסיבה עליזה. הם שוכנו בחדרים מרווחים ויפים ונהנו מארוחות טעימות ומאווירת נופש אמיתי.

 

צוות חינוכי של מורים, מטפלים ומדריכים של ביה"ס "מאור" שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל המשרת את מחלקות הנוער, ובראשם המנהלת יעל לוין, וכן צוות רפואי של רופאים ואח של ביה"ח, ליוו את התלמידים 24 שעות ביממה.

 

ד"ר אילנה פישמן – מנהלת מחלקת טיפול יום לנוער בביה"ח, סיפרה שהמתבגרים נהנו מאד מהנופש הקסום, שיתפו פעולה ברצון, והתנהגו למופת. חלקם ישנו מחוץ לבית ההורים לראשונה בחייהם, ללא חרדות, והסתדרו נהדר זה עם זה. לדבריה לחלק מהתלמידים זו הייתה יציאה ראשונה אחרי תקופת הסתגרות בבית עקב מחלתם, וכן יש רבים מהם שמעולם לא יצאו לנופש עקב מצבם הכלכלי. הנופש המוצלח הן מבחינה חברתית והן מבחינת העצמאות שהפגינו, תרם רבות לבני הנוער שחייהם אינם קלים והם מתמודדים עם בעיות רבות. המתבגרים שנהנו מהיציאה מהשגרה, אמרו ש"היה כיף" והנופש שימש כ"טיול שנתי" שמעולם לא חוו.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, ביקש לציין כי כפר "נהר הירדן" בישראל (שחיים טופול משמש כיו"ר מועצת המנהלים שלו), החבר באיגוד הבינלאומי של כפרי נופש לילדים חולים מיסודו של פול ניומן, הוא הראשון באיגוד הבינ"ל שפתח את דלתו לילדים פגועי נפש. בני נוער מהמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל היו הראשונים להתארח עוד בשנה שעברה, וד"ר פולאקביץ הודה להנהלת הכפר בראשות המנכ"ל דני שטיינר, על המסורת היפה שמתגבשת.

 

התמונה צולמה ע"י : צחי רובין. 

 

 

עבור לתוכן העמוד