אנשי בריאות הנפש בחזית האיתור והטיפול בנפגעי תקיפה מינית

הגדל

 

כ- 70 אנשי מקצוע מתחומי בריאות הנפש – רופאים, פסיכולוגים, אחיות, ועובדים סוציאליים, מהמרכזים לברה"נ טירת כרמל ושער מנשה וממרפאות לברה"נ באזורי חיפה והצפון, סיימו תכנית השתלמות אינטנסיבית בת 5 מפגשים בני יום שלם כל אחד, בנושא איתור וטיפול בנפגעי תקיפה מינית.

 

בקורס שהתקיים במרכז לברה"נ טירת כרמל, וריכזה רונית סדגר מהמרכז הבינתחומי לטיפול בנפגעי תקיפה מינית בביה"ח בני ציון, ניתנו הרצאות והדרכות קבוצתיות שבהן הוצגו מקרים של פגיעה מינית ודרכי התמודדות של המטפלים

עם הסיטואציות השונות. הקורס נערך ביוזמתם ובשיתוף הפעולה של המרכז לברה"נ טירת כרמל, ביה"ח בני ציון, ולשכות הפסיכיאטרים המחוזיים של מחוז חיפה ומחוז הצפון, ומטרתו הייתה להכשיר אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש בזיהוי וטיפול בנפגעי תקיפה מינית.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז לברה"נ טירת כרמל, אמר כי כיום יש פתיחות ומודעות רבה יותר בקרב הציבור בכלל ואנשי המקצוע בפרט, לקיומה של התופעה הקשה של פגיעות מיניות ונכונות לחשוף את הדברים. אלה הגבירו את הצורך במיומנות מקצועית רבה יותר בקרב אנשי המקצוע, כדי לטפל באוכלוסיית הנפגעים, במטרה להקל עליהם ולמנוע התפתחות תופעות טראומטיות לטווח הארוך.

 

משתתפי הקורס הביעו שביעות רצון מתכני הקורס ומהכלים הטיפוליים שנוספו להם, ואף הביעו רצון להמשך תוכנית ההדרכה לצורך שיפור הטיפול בנפגעים.

 

התמונה המצורפת צויירה בידי לב חיימוביץ , מטופל של המרכז לבריאות הנפש טירת הכרמל.

 

עבור לתוכן העמוד