תערוכת תמונות של עיצוב דיגיטלי שיצרה גמלאית של ביה"ח והרצאה על חידושים עתידניים במכשור לצורך בדיקות חיוניות לנשים, ציינו את חודש מעמד האישה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

הגדל

 

תערוכת תמונות של עיצוב אמנותי דיגיטלי שיצרה ד"ר ויקטוריה ריגירה –  פסיכיאטרית גמלאית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, עיטרה את אולם ההרצאות של ביה"ח, במסגרת חודש לציון מעמד האישה. התערוכה היוותה מבוא להרצאתו של שלמה שפירא ממשרד המדען הראשי של משרד התמ"ת, שהביא בהרצאתו חידושים מעניינים על מכשור עתידני שעמלים על פיתוחו, לצורך בדיקות החיוניות לשמירת בריאותן של נשים.

 

עוד כשניהלה את היחידה לאשפוז יום שיקומי בביה"ח, החלה ד"ר ריגירה לפני

כ- 15 שנה לעסוק ביצירה ממוחשבת – שילוב של אהבתה למחשבים ולציור. במשך השנים השתלמה בסדנאות והשתתפה בתערוכות שזכו להצלחה רבה.

 

ד"ר ריגירה מציירת במחשב כשהיא מעבדת תמונות דיגיטליות ומשלבת ביניהן וכן מרבה לשלב אלמנטים אבסטרקטים ופיגורטיביים מהטבע ויצירת יד אדם, כדי לבטא נקודות מפגש ואזורי חפיפה בין דמיון למציאות. בין הנושאים: נופים, אבסטרקט, פרחים, ילדים, ועוד. ניתן להבחין ביצירותיה בתנועה, עומק ושקיפות, והן מצטיינות בצבעוניות מרהיבה המשדרת שמחה. התמונות הדיגיטליות מודפסות על קנבס או קאפא. בתערוכה הוצגו גם עבודות של עיצוב שימושי כמו שעונים מודפסים על עץ, פלייסמטס, חמסות מודפסות על עץ, ועוד. ניתן להתרשם מעבודותיה באתר שלה: www.digartvictoria.co.il

 

ד"ר ריגירה היתה מאד נרגשת מהתערוכה שהתקיימה בביה"ח, מהפגישה המחודשת עם רבים מהאנשים שעבדה איתם, ומהתגובות החמות והמפרגנות ליצירותיה.

 

קטי גלשטיין – הממונה על מעמד האשה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, שיזמה את הבאת התערוכה לביה"ח, אמרה שד"ר ריגירה מהווה דוגמא נהדרת לחיים יצירתיים שפיתחה כהכנה לפרישה לגמלאות, וכעיסוק מלהיב ומספק לשנות הפרישה. גלשטיין ציינה כי ד"ר ריגירה תורמת מהידע שלה ומדריכה נשים שרוצות להתפתח בתחום זה.

 

עבור לתוכן העמוד