תלמידי ביה"ס "מאור" שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל ערכו ביקור חווייתי בכנסת

הגדל

"אני מאמין שחלומות פשוט מתגשמים" היה המשפט של ח"כ יואל חסון (קדימה) ששבה את לבם של תלמידי ביה"ס "מאור" שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בעת שאירח אותם בכנסת והסביר להם את עבודת החקיקה. חסון שריתק את התלמידים בדבריו והיה קשוב אליהם, נהנה מההתעניינות והידע הרב שהפגינו לאחר שעברו הכנה בביה"ס. התלמידים צפו בסרט על הכנסת, סיירו בבניין, והיו עדים במליאה לתהליך החקיקה, כאשר חוק עבר בקריאה שנייה ושלישית. הם התרגשו לזהות חברי כנסת רבים המוכרים להם מהטלוויזיה, ששהו באותה עת במליאה והצביעו על החוק.

 

כנסת ישראל הייתה חלק מסיור שערכו התלמידים-המאושפזים בירושלים, בארגונה של דניאלה לייבוביץ – מורה מחנכת ורכזת חברתית בבי"ס "מאור". הקבוצה נהנתה מסלי אוכל מפנקים (שהוכנו בביה"ח) בפיקניק שערכו על הדשא בגן העצמאות, ואח"כ נסעו לכותל, שם הטמינו פתקים עם בקשות בין האבנים. שמחים וטובי לב הם חזרו לביה"ח בתום יום עמוס חוויות.

 

יעל לוין – מנהלת ביה"ס "מאור" שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל אמרה: "ברצוני להודות לדוד שחר – חבר מועצת העיר טירת כרמל, שטרח וארגן את הסיור בכנסת וקישר אותנו עם ח"כ יואל חסון. בביה"ס בו לומדים בני נוער עם בעיות רגשיות ונפשיות, בשילוב של טיפול פסיכיאטרי עם לימודים עפ"י תכנית של משרד החינוך, אנו רואים חשיבות רבה בחשיפת התלמידים לבית המחוקקים כחלק מתוכנית הלימודים באזרחות. הסיור שם הוסיף את הצד המוחשי חווייתי לכך. ברצוני לציין כי התלמידים היו סקרנים וקשובים לאורך כל הביקור".

 

 

 

עבור לתוכן העמוד