"טיפול בהפרעות דיכאוניות – דגש על בטיחות" היה נושא הכנס השנתי של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה סניף ירושלים וסניף חיפה והצפון

הגדל

"חשוב ביותר להתאים את סוג התרופה לסוג ההפרעה הדיכאונית, ולוודא שתופעות הלוואי לא תגרומנה לסיבוך רפואי ולא להפסקת לקיחת הטיפול" ציין ד"ר  צביקה קירש – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, כמסר העיקרי שיצא מהכנס השנתי של האיגוד הישראלי לפסיכיאטריה, סניף ירושלים - בראשות

ד"ר אלכס טייטלבאום, וסניף חיפה והצפון – בראשות ד"ר צביקה קירש. הכנס שהתקיים בים המלח עסק בנושא: טיפול בהפרעות דיכאוניות – דגש על בטיחות.

 

בכנס דובר על התאמת תרופות למצב הפיזיולוגי והפסיכולוגי, וכן למינו ולגילו של המטופל. כיום ישנן תרופות נוגדות דיכאון שבטוחות לנשים בהיריון עם סיכון נמוך לפגיעה בעובר, לנשים מבוגרות הסובלות מאוסטיאופרוזיס עם חשש מועט לאיבוד נוסף של סידן, לאנשים הסובלים מהשמנת יתר או סוכרת ללא חשש להשמנה נוספת, תרופות שאינן פוגעות בתפקוד המיני, ועוד.

 

פרופ' אירוינג קירש – פסיכולוג מביה"ס לרפואה באוניברסיטת הארוורד בארה"ב, הביא ממצאים ממחקריו שמוכיחים כי במקרים של דיכאונות קלים, השפעת תרופות הפלסבו (תרופות דמה) משתווה לזו של השפעת התרופות הנוגדות דיכאון.

 

ד"ר צביקה קירש אמר שחשיבות הכנס, שזכה להצלחה רבה, היא בכך שהמשתתפים בו התעדכנו בחידושים בתחום ושיתפו מניסיונם הקליני ע"י הצגת מקרים של טיפול בדיכאון, שהוא אחת משלושת המחלות השכיחות ביותר בעולם, שמספר הנפגעים ממנה הולך ועולה משנה לשנה.

 

 

עבור לתוכן העמוד