עובדי מינהל ומשק של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל יצאו לסיור לימודי באזור טבריה וחזרו מלאי רשמים

הגדל

 

עובדי מינהל ומשק של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, יצאו לסיור לימודי באזור טבריה וחזרו מלאי רשמים.

 

תחילה ביקרו באתר אשכול של חברת מקורות, שם קיבלו הרצאה מאלפת על נושא המים בישראל – תהליך הפקת מי השתייה ממאגרים וממי תהום, טיהורם, פרויקט המוביל הארצי, ועד הגעתם לברזים בבתינו. מופעי מים של מזרקות הוסיפו חן לביקור.

 

בבית בד במושב ארבל מעל לכנרת קיבלו הסברים על תהליך ייצור שמן הזית, ואח"כ ביקרו בשרידי בית כנסת עתיק מהמאה ה-3 לספירה שנשתמרו ביישוב.

 

בטבריה ביקרו בבית דונה גרציה, שם סיפרו לעובדים את סיפורה המדהים של דונה גרציה - יהודייה מאנוסי פורטוגל, האישה העשירה בעולם במאה ה-16, שהשתמשה בהונה העצום ובקשריה הענפים כדי לסייע ליהודים מגורשי ספרד ופורטוגל, על אף האינקוויזיציה שהייתה בשיא כוחה. היא פעלה רבות אצל הסולטן הטורקי כדי לחכור את אזור טבריה ולחדש את הבנייה בה, במטרה להושיב בה יהודים נרדפים מאירופה. לאחר ארוחת צהריים במקום, לבשו העובדים תלבושות מתקופת הרנסנס ברוח תקופתה של דונה גרציה, השתובבו והצטלמו למזכרת.

 

לקינוח היום הנהדר יצאו העובדים לשייט על הכנרת, כשהם נהנים מהנופים היפים שמקיפים אותה - מדרונות הגולן ורכס הרי נפתלי העוטים ירוק שאחרי הגשם, ומשחפים במעופם שליוו אותם מעל.

 

העובדים שהיו במצב רוח מרומם ונהנו מאד, הודו בחום לשמעון אסולין מוועד עובדי מינהל ומשק, על הארגון המוצלח של יום הגיבוש, ואפילו על מזג האוויר שהאיר להם פנים.

 

דלית כץ-סולברג – המנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל אמרה: "בסיור הלימודי הזה התחדדה העוצמה שבקיום חזון ויישומו – פעילותה של דונה גרציה להקמת בית לאומי יהודי בטבריה, פרויקט המוביל הארצי בישראל ומסעם של המים מהצפון לדרום הצחיח. הסיור הלימודי היה מגבש, מפרה ומהנה ותודות לכל העושים במלאכה".

עבור לתוכן העמוד