שיעורי פלדנקרייז מעניקים רוגע ומצב רוח טוב למטופלים במחלקה 5א' במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

הגדל

במחלקה פסיכיאטרית פעילה 5א' שבמרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, מנהלת האחות ברכאת סבאח,  שהיא גם מורה מוסמכת לפלדנקרייז, קבוצת A.T.M  -

מודעות באמצעות תנועה, למטופלים באגף הפתוח.

 

מדובר בשיעורים בשיטת פלדנקרייז המתנהלים על גבי מזרונים, כסאות ובעמידה, תלוי באופי השיעור ובמצב המטופלים, מלווים במוסיקת רקע מרגיעה. דרך סדרה של תנועות עדינות ואיטיות, ושיפור איכות התנועה, מגיעים למודעות עצמית. המטופלים משתדלים לבצע את כל התרגילים כמו: לנשום נשימות עמוקות ויעילות, לכופף את היד ולהביאה אל מאחורי הגב, להתכופף כלפי מטה ועוד - תרגילים שחלק מהמטופלים מתקשים לבצע. סבאח אמרה שמשיעור לשיעור רואים אצלם שיפור, מכיוון שהתרגילים מוסיפים לגוף ארגון ואנרגיית חיים, וכן גמישות תנועתית ומחשבתית.

 

בתום כל שיעור סבאח יושבת עם המטופלים ומבקשת מהם לספר על תחושותיהם. הם מדווחים על תחושות של רוגע, נינוחות, הרפיית מתח, ושהם מרגישים כל שריר ושריר בגופם. סבאח אמרה כי בתום השיעור ניתן להתרשם מזקיפות הקומה שלהם, מהליכתם היציבה יותר וממצב רוחם המשופר. יש לציין שהיענותם להשתתפות בשיעורים מלאה, והם מצפים בשמחה לשיעור הבא.

 

ד"ר אנטולי קריינין – מנהל מחלקה 5א' במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, שיבח את יוזמתה של ברכאת סבאח, שמשלבת את כישוריה כאחות פסיכיאטרית עם ידע בשיטת פלדנקרייז לטובת המטופלים. ד"ר קריינין הוסיף כי שיעורים אלה תורמים הן לשיפור מצבם הנפשי והן לשיפור מצבם הפיזי ואיכות חייהם של החולים הפסיכיאטרים (נפש בריאה בגוף בריא), ומתווספים למגוון הטיפולים הניתנים במחלקה.

 

 

עבור לתוכן העמוד