ביקור נציב כבאות והצלה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

הגדל

רב טפסר שחר איילון – נציב כבאות והצלה, טפסר אריה רגב – מפקד שירותי כיבוי חיפה, רשף אבי כהן – מפקד תחנת כיבוי טירת כרמל ויורם לוי – דובר נציבות כיבוי והצלה, ערכו ביקור במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בהמשך לרכישה כתרומה שביצעה נציבות כבאות והצלה, של לוח השנה המיוחד שהוכן ע"י תלמידים בבי"ס מאור של מחלקות הנוער, בעקבות השריפה הגדולה בכרמל.

 

ד"ר יעקב פולאקביץ – מנהל המרכז, ערך לפמליה סיור בבית החולים והראה להם את המקומות בהם האש ליחכה את הגדרות בעת הדליקה הגדולה, כאשר הלהבות והעשן מאלצים לפנות את המאושפזים והצוות. רשף אבי כהן סיפר כי באותה עת העלה את כבאי תחנת כיבוי טירת כרמל על גגות ביה"ח, כדי להתיז משם סילוני מים במטרה להגן על ביה"ח. איילון גילה ענין רב בתהליך הפינוי ובדרכי המילוט.

 

הפמליה המשיכה לסייר במחלקת אשפוז נוער ובמחלקה לטיפול יום בנוער וכן בגינה הטיפולית, כשהם מתעניינים בהסברים שניתנו. איילון שוחח עם אחד הנערים שהשתתפו בצילומי לוח השנה שהכינו תלמידי בי"ס מאור, ובהם תמונות של עצים שרופים בכרמל עם ענפים חבושים בצמר צבעוני. הנער התרגש מאד מהמעמד וההתעניינות.

 

ד"ר פולאקביץ מסר לאיילון את הדו"ח המקיף על הדליקה והפינוי עם הלקחים שהופקו, שהכין צוות של ביה"ח למשרד הבריאות, והודה לנציב כבאות והצלה ופמלייתו על הביקור וההתייחסות שגילו.

עבור לתוכן העמוד