קבוצת עובדים של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל ערכה השתלמות בברלין עם סיור בבי"ח פסיכיאטרי שהיה יהודי

הגדל

כ- 40 מעובדי המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, יצאו להשתלמות בת 5 ימים בברלין, שאורגנה בחסות העמותה לקידום מודעות חברתית לעובדי המדינה ובשיתוף ועד עובדי מינהל ומשק במרכז.

 

הקבוצה נחתה בפראג והחלה את הסיור במחנה ההשמדה טרזין עם הקרמטוריום שם קיימו טקס זיכרון מרגש. הקבוצה המשיכה לברלין, כשהעובדים עורכים סיור היכרות עם העיר ונוגעים בהיסטוריה היהודית: ביקור במוזיאון היהודי, ביקור ברייכסטאג, נסעו לעיירה ואנזה שבה הוחלט על "הפתרון הסופי", וערכו טקס זיכרון בתחנת הרכבת גרונוואלד ליד רציף מס' 17 משם נשלחו למעלה מ- 50 אלף מיהודי ברלין אל מותם במחנות ההשמדה אושוויץ וטרזין.

 

העובדים ערכו סיור בבית חולים פסיכיאטרי עם מחלקות לביטחון מירבי, שבעבר שימש כבי"ח פסיכיאטרי יהודי. באחד האגפים צפו בתערוכת צילומים שסוקרת את ההיסטוריה של הטיפול בנפגעי נפש בביה"ח במהלך 30 השנים האחרונות, ביניהם צילומים של חולים העובדים בחקלאות בשטחי ביה"ח ועוד.

 

הקבוצה טעמה מהטבע הירוק שמקיף את ברלין, ביקרה בשמורת הטבע המרשימה סטאיי, צפתה על הנוף היפה וקינחה בשיט על הנהר שפרה החוצה את ברלין ועובר ליד כמה מהאתרים המרכזיים בעיר. אחר כך ביקרו בעיר דרזדן על בנייניה המיוחדים ואוצרות האמנות שלה.

 

בסיור לילי בברלין התרשמו העובדים מחיי הלילה התוססים ונהנו ממופע קברט ואקרובטיקה מרהיב שהוצג על הבמה הגדולה ביותר באירופה.

 

העובדים שנהנו מאד מהסיור האינטנסיבי, הביעו את תודתם והערכתם הרבה על ההשתלמות המעניינת שהוסיפה לידע שלהם ולגיבושם החברתי, וציינו במיוחד את תרומתה של רות חלפון – יו"ר ועד עובדי מינהל ומשק, שהשקיעה מחשבה ועבודה רבה בהכנת הסיור המוצלח.

עבור לתוכן העמוד