הנהלת סניף חיפה של מיל"ם – מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים של נפגעי נפש, הציגה הפעילות בקהילה לצוות המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל

הגדל

הנהלת סניף חיפה, הקריות והאזור של מיל"ם – מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים של נפגעי נפש הנמצאים בקהילה, הציגה את פעילות המרכז, במסגרת תוכנית ההשתלמות של הצוות הרב מקצועי של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל.

 

חיה נחמה – יו"ר סניף מיל"ם חיפה, סיפרה שהם נותנים למשפחות מידע על מחלות הנפש, שירותי שיקום, עזרה למשפחות כיצד לטפל בבני משפחה חולים שמסרבים ליטול תרופות וליצור קשר טיפולי, ונותנים תמיכה וייעוץ אישי וקבוצתי.

 

במפגש הופיע בן משפחה של פגוע נפש שסיפר על התהליך הקשה שעבר בהתמודדות איתו בחיי היומיום: לקבל את עובדת היות בן המשפחה חולה, ללמוד כיצד להתייחס אליו ואיך להתמודד עם מצבים בלתי צפויים, וכן לאסוף מידע על המערך התומך שלאחר האשפוז בתחום בריאות הנפש. כיום הוא מתנדב לתרום מניסיונו כדי להקל על בני המשפחות האחרות.

 

ד"ר צביקה קירש – מנהל מחלקה במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, ואחראי על תוכנית ישיבות הצוות הרב מקצועי במרכז, אמר שחלק אינטגרלי מהטיפול במחלקות ביה"ח, הוא מפגשים עם בני המשפחה בהסכמת המטופלים, כי ההבנה והתמיכה של המשפחה תורמת להצלחת הטיפול מרגע התחלת האשפוז. יש לזכור כי אשפוז פסיכיאטרי שונה מאשפוז בגלל מחלות אחרות, בכך שעם סיום האשפוז יש צורך לא רק במעקב רפואי, אלא גם במסגרת שיקומית, שתפקידה חיוני במניעת החרפה ואשפוזים חוזרים ובשילובם מחדש בקהילה של המטופלים. לדברי

ד"ר קירש, מיל"ם מהווה אופציה נוספת של סיוע ותמיכה עבור המשפחות כאשר המטופלים חוזרים לקהילה.

עבור לתוכן העמוד