דבר מנהל המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל

 

בנפש חפצה ומתוך מודעות למשקל הכבד, אני גאה לקחת על כתפי את תפקיד מנהל המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל.

 

במרכז הרפואי, נעשית עבודה ענפה, טיפולית ואנושית, המתבצעת על ידי אנשי צוות מסורים, אכפתיים ומקצועיים. עבודה זו מתקיימת כמובן בימים רגילים, ובפרט בימים קשים כמו אלו, בצל מגפת הקורונה, המקשה יותר מתמיד על הלוקים בנפשם, בשל העול הכלכלי, הרגשי, הדאגה הבריאותית וסגירת מסגרות תמך רבות. אני רואה את תפקידי כמנהל, בהשתלבות בעשייה הרבה והמגוונת במרכז הרפואי, בתמיכה בתהליכים המדהימים של פיתוח שמתרחשים בו, ובהובלה של תהליכים נוספים, שעיקרם שיפור המענה הטיפולי למטופלים, יצירת סביבה טיפולית נעימה ובטוחה תוך הרחבת פיתוח אנשי הצוות. בתחום הטיפולי, נרצה להעצים את הייחוד בכל מחלקה ואת הרצף הטיפולי במחלקות השונות, להגדיל את חלקם של העובדים במקצועות הבריאות לצדם של הצוותים הרפואיים ולהוסיף העמקה בבניית תוכניות הטיפול השונות- במרפאה אצלנו, בחיבור למבטחים השונים ולתוכניות שיקום ראויות.

 

בריאות הנפש בכלל, והפסיכיאטריה בפרט, עמדה במרכז תשומת הלב הציבורית- תקשורתית בשנים האחרונות. התחום כולו עבר שינוי וטלטלה משמעותית, אשר בין היתר סייע לצמצום ההגבלות והכפייה במידת האפשר, ולקירוב המקצוע לתפיסה הרפואית הכללית. ברוח זו נוסיף ונתקדם, לרפואה מתקדמת, מותאמת אישית, מודעת ומעודכנת.

 

במעלה הכרמל, עובדים מסורים רבים, אשר עשו ועושים ימים כלילות בטיפול באנשים סובלים, המצויים פעמים רבות בנקודת השפל של חייהם. אני שמח להצטרף ולהוביל את המרכז צעדים נוספים קדימה בעשייה זו.

עבור לתוכן העמוד