יחידה לטיפול פסיכו אנליטי אינטנסיבי

הגדל

לוגו היחידה לטיפול פסיכו-אנליטי

מנהלים גב' אורלי לבון 
ד"ר אילן אמיר
פסיכואנליטיקאים
מרכזת היחידה רננה פריברג04-8559260
דואר אלקטרוני FREIBERG.RENANA@PSMH.HEALTH.GOV.IL
מורים ומדריכי היחידהמטפלים ותיקים ומנוסים מהחברה הפסיכואנליטית לישראל וממכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו.
המטפלים ביחידהפסיכולוגים, עובדים סוציאליים קליניים ופסיכיאטרים
מיקוםהיחידה שייכת למרפאת החוץ למבוגרים הממוקמת ב"מרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל" בטירת הכרמל.
רחוב האלה 17 טירת כרמל
טלפון המרפאה 04-8559256
ימים:
א'-ה'
שעות מענה טלפוני
07:00-14:00
שעות פעילות היחידה
שעות פעילות היחידה
07:00-15:30
שימו לב
שעות קבלה: יתבצע תוך תאום מראש.

אפיון היחידה:

היחידה לטיפול פסיכואנליטי אינטנסיבי ארוך-טווח

כחלק מהשירותים במרפאת החוץ למבוגרים, מוצע טיפול פסיכו-תרפויטי אינטנסיבי וממושך עבור מטופלים הנמצאים במצבים נפשיים קשים ומורכבים. מטרת הטיפול למנוע אשפוזים חוזרים, להקל את הסימפטומים, ולהביא לשיפור משמעותי בתפקודם בקהילה.

משך הזמן הארוך של הטיפול, הקביעות והתדירות הגבוהה של הפגישות, בשילוב עם האופי המיוחד של היחסים שנוצרים בין המטופל למטפל, הם שמאפשרים למטופל להכיר את המצוקות הלא מודעות, לעבד אותן ולעתים אף לשנותן. 

היחידה הוקמה ביוזמתה ובניהולה של גב' אורלי לבון – פסיכואנליטיקאית, המשמשת כפסיכולוגית הראשית של ביה"ח, בשיתוף עם ד"ר אילן אמיר – פסיכיאטר, פסיכואנליטיקאי יו"ר עמותת "לכל נפש". הטיפול ביחידה מלווה במחקר, והיחידה שבמרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, שהיא הראשונה מסוגה בחיפה והצפון, משתתפת במחקר רחב היקף יחד עם יחידות נוספות מסוגה הפועלות במרכז הארץ.


למי מתאים הטיפול? 

מטופלים הנמצאים במצבים נפשיים קשים ומורכבים  ואשר יכולים להתחייב ולהתמיד במסגרת הטיפול. 

המטופלים יכולים להיות מופנים אל מרפאת החוץ למבוגרים מתוך המחלקה לאחר אשפוז,  או ע"י פניות דרך רופא המשפחה,  במטרה למנוע אשפוז. 


כיצד פונים?

רשאים לפנות כל תושבי מחוז חיפה והצפון מעל גיל 18. קודם לפנייה יש להעביר למזכירות המרפאה הפנייה מרופא המשפחה או מגורם מטפל אחר. כמו כן רצוי להצטייד במסמכים רלוונטיים (סיכום טיפול, הפניה ומסמכים אחרים). בעת הקליטה למרפאה יש למלא מספר שאלונים, אשר נועדו לסייע בקבלת אבחנה.

לאחר הפנייה הראשונית, יעבור צוות המרפאה על ההפניה, והפונה יקבל זימון לצורך ריאיון קבלה מורחב - אינטייק (intake). בבדיקת האינטייק יתרשם המטפל ממצבו של הפונה, ממוקד הקשיים שלו, ויתווה תכנית טיפולית. 

מטופל שיומלץ לו טיפול אינטנסיבי ארוך-טווח יוזמן לשיחה ע"י הצוות המרכז של היחידה על מנת להכירו, להציג בפניו את אופן הטיפול ודרך התנהלות היחידה.


מסגרת הטיפול\תהליך הטיפול:
 

תדירות של שתיים עד שלש פגישות בשבוע למשך שלש שנים. 

הטיפול מלווה בהערכת מצבו של המטופל לאורך השנים, וזאת על מנת לתרום למחקר ראשוני המראה שהחל מהשנה השנייה לטיפול, חל אצל המטופלים שיפור סימפטומטי מובהק יחד עם הטבה משמעותית בתפקוד וברווחה האישית. 

השירות ניתן כנגד טופס 17 התחייבות של קופ"ח.

עבור לתוכן העמוד