צוות חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות ביקר במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל

הגדל

צוות חטיבת בתי החולים הממשלתיים במשרד הבריאות בראשותה של ד"ר אורלי ויינשטיין ביקר במרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל

 

כחלק מסיור עם מנהלי אגפים בחטיבת בתי החולים במשרד הבריאות, הגיעו ראשת חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות, ד"ר אורלי ויינשטיין וצוותה, לביקור במרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל.  במהלך הביקור הציגו, מנהל ביה"ח ד"ר יעקב פולאקביץ והמנהלת האדמיניסטרטיבית דלית כץ סולברג, את שגרת העבודה, העשייה הענפה וכן את האתגרים והקשיים המקצועיים עימם מתמודד המרכז.

 

עם פתיחת הביקור הציג מנהל המרכז, ד"ר יעקב פולאקביץ, פרטים כללים על פעילות המרכז ובהם השירותים המיוחדים הניתנים במקום, מבנה המרכז, מרפאות חיצוניות, מחלקות בתהליך בנייה ועוד.
בהמשך דבריו, הציג ד"ר פולאקביץ את הקשיים והאתגרים בפניהם ניצב המרכז בפעילותו היום יומית ובראייה לעתיד. בין השאר העלה ד"ר פולאקביץ בעיית מחסור קריטי בכח אדם ורופאים מומחים, עלייה משמעותית באירוע אלימות כנגד צוות ורכוש, והיעדר תקציבי תפעול שוטפים.
בהמשך סקר ד"ר פולאקביץ בפני המשתתפים אתגרים ותהליכים בחיי המרכז ובהם: הובלת תהליכי שיפור, איכות ובטיחות לקידום העמידה במדדי האיכות, קבלת תקן
jci  (המאשר כי הפעילות הרפואית בטוחה ומאורגנת)בשנת 2019, השקעה ופיתוח בהדרכות צוותים ויישום תכנית האב הרב שנתית לבינוי המרכז.

בחלקו השני של הסיור, יצאו המשתתפים לביקור במחלקות וביחידות השונות הפועלות במרכז. במהלך הביקור במחלקות, אשר אפשר קבלת תמונה רחבה ומדויקת יותר על הנעשה במרכז, נפגשו המשתתפים עם מנהלי מחלקות ואנשי צוות ולמדו על אופי הפעילות בהן. במסגרת זו נחשפו המבקרים למאמצים שעושה המרכז בכדי לספק שירות רפואי מקצועי למטופליו, למדו על הצרכים המיוחדים במחלקות השונות וחזו בקשיים עימם מתמודדים אנשי הצוות והמטופלים, כדוגמת צפיפות קשה, מחסור במיטות אשפוז וכן בכח אדם.

ד"ר יעקב פולאקביץ, מנהל המרכז לבריאות הנפש מעלה הכרמל: "אני רוצה לברך את צוות החטיבה על יוזמת הביקור לצורך הכרת "רצפת הייצור" של הפעילות החשובה שנעשית במרכז הרפואי לטובת המטופלים והצוות. אין ספק שההיכרות הישירה של צוות החטיבה עם השטח מאפשרת הבנה טובה יותר של הצרכים והתגייסות מקצועית לשיפור העבודה"

עבור לתוכן העמוד