עובדות המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל השתתפו בסדנה לרכישת כלים לניהול חיים כלכליים מאוזנים

קטי גלשטיין. צילם משה לייזר (הגדל)

 

רבות מעובדות המרכז הרפואי לבריאות הנפש מעלה הכרמל, השתתפו בסדנה לרכישת כלים לניהול כלכלי של משק הבית תוך מודעות צרכנית, שהתקיימה בביה"ח. בסדנה מעניקים ידע וכלים מעשיים לבניית תקציב מאוזן אישי ומשפחתי המותאם לצרכים וליכולת של המשפחה תוך ראייתה כצוות, ומלבנים נושאים כמו משכנתאות והלוואות, סגירת חובות, התנהלות מול הבנקים, טיפים לצרכנות נבונה, תכנון עתידי - ביטוחים, פנסיה וחיסכון, ועוד.

 

הסדנה היא מטעם ארגון "פעמונים" שהוא ארגון חברתי ללא מטרות רווח השואף למציאות שמשפחות מנהלות חיים כלכליים מאוזנים ואחראיים, מה שתורם לבניית חוסן כלכלי-חברתי.

 

קטי גלשטיין – עובדת סוציאלית הממונה על קידום מעמד האישה ושוויון מגדרי בביה"ח, אמרה שיזמה את הסדנה מאחר ויש כיום מודעות גדולה יותר ופתיחות לאפשרות שניתן ללמוד התנהלות כלכלית וצרכנית נבונה ויעילה, שתתרום לרווחת המשפחה. גלשטיין סיפרה כי רבות מהעובדות היו שמחות לו יכלו לצרף לסדנה את בני זוגם כדי לרתום גם אותם לשיפור ההתנהלות הכלכלית במשפחה. הן אמרו שרכשו בסדנה הבנה ולמדו דברים חדשים שהן מתכוונות ליישם בחיי היומיום, וביקשו להוסיף מפגשים לצורך תרגול והרחבה בנושאים שבהם הספיקו לגעת רק על קצה המזלג, והן מודעות כיום לחשיבותם להתנהלות כלכלית נכונה.

 

עבור לתוכן העמוד