בני נוער המאושפזים במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל בילו נופש של כיף בכפר נהר הירדן

הגדל

16 מתלמידי בי"ס מאור המשרת את מאושפזי מחלקות הנוער של המרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, בילו שלושה ימי נופש אקטיבי בכפר נהר הירדן, שהוקם כדי להעשיר בחוויות בלתי נשכחות חיי ילדים החולים במחלות מסכנות חיים ובמחלות כרוניות, תוך השגחה וטיפול רפואי.  

 

בני הנוער השתתפו בפעילויות של ספורט אתגרי כולל אומגה וסנפלינג, קלעו בחץ וקשת, רכבו על סוסים, יצרו בסדנת אמנות, הפגינו כישורי משחק בסדנת דרמה, התחרו בבריכה עם בני נוער מקבוצות אחרות - כל זאת בהפעלת מדריכים נמרצים של הכפר, ובערב רקדו בשמחה לצלילי הדי.ג'י במסיבה עליזה. 

 

צוות של ביה"ס מאור ליווה את התלמידים, ורופאים ממחלקת אשפוז נוער הגיעו לביקורים. ד"ר אנטולי קוסוב – מנהל מחלקת אשפוז נוער במרכז לבריאות הנפש טירת כרמל, אמר שהמתבגרים, שחייהם אינם קלים והם מתמודדים עם קשיים רבים, זכו לנופש מוצלח ביותר - הם שוכנו בחדרים חדשים ויפים, נהנו מאוכל טעים, והשתתפו במגוון פעילויות מרתקות, כשהם זוכים ליחס תומך ונהדר שמחמם את הלב. כל המתבגרים ציינו שנהנו מאד וכי "היה כיף אמיתי".  

ד"ר קוסוב הוסיף כי המתבגרים היו ממושמעים והתנהגו למופת וכולם מקווים שהנופש הזה בכפר נהר הירדן יהפוך למסורת. 

 

דני שטיינר – מנהל כפר נהר הירדן שחבר באיגוד הבינלאומי של כפרי נופש לילדים חולים מיסודו של פול ניומן, אמר כי היתה להם זכות גדולה לארח את בני הנוער מבי"ס מאור. אנשי הצוות הרגישו כי הכפר אף שנמצא בתקופת הרצה, הצליח למלא את ייעודו ולהעניק חוויית נופש נהדרת לנערים הזקוקים לכך. 

עבור לתוכן העמוד